Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Możemy zostać Mikołajami dla dzieci z domów dziecka z Grudziądza, Łasina i Wydrzna. Startuje akcja "Onko - Mikołaje" [wideo]

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Wideo
od 16 lat
"Cześć Mikołaju! Jestem Bartek. Napiszę krótko bo sam wiesz, że nie lubię pisać. W tym roku proszę Cię o: samochód zdalnie sterowany. Kocham i czekam". Chłopiec ma 9 lat i przebywa w domu dziecka w Łasinie w powiecie grudziądzkim. "Jestem Hania i mam 3 latka. Jestem dziewczynką ciekawą świata. Bardzo lubię bawić się lalkami. Moim marzeniem jest to, by Mikołaj podarował mi bobasa lub wózek do lalek". Hania jest podopieczną grudziądzkiego domu dziecka. Każdy z nas może spełnić świąteczne marzenie Bartka i Hani oraz pozostałych maluchów z domów dziecka zarówno z Grudziądza, Łasina i Wydrzna. Jak?

To już trzecia edycja pięknej i szlachetnej akcji Onko - Mikołaje w Grudziądzu podczas której każdy z nas może wciągnąć czapki Mikołajów i sprawić by czas świąt Bożego Narodzenia był piękniejszy dla dzieci z domów dziecka. W tym roku oprócz Grudziądza, także dołącza placówka opiekuńczo - wychowawcza z Łasina i Wydrzna w powiecie grudziądzkim.

Listy dzieci będą publikowane na Facebook-u Gazety Pomorskiej Grudziądz i Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom

Podopieczni z wymienionych domów dziecka napisali listy do Mikołaja w których zdradzają swoje marzenia. Każdy z nas może zostać "Mikołajem" dla wybranego malucha bądź młodzieży. Jak to zrobić?

Listy dzieci z Łasina i Wydrzna będą publikowane na łamach Facebook-a Gazety Pomorskiej Grudziądz: TUTAJ
Publikację rozpoczynamy w poniedziałek, 13 listopada. Początek o godz. 20. W komentarzu pod listem należy napisać "Będę Mikołajem" i wówczas do danej osoby odezwie się wiadomości "priv" wolontariusz Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom, organizator akcji Onko - Mikołaje, który pokieruje dalszymi krokami. Mikołajem zostaje osoba, która pierwsza wpisze komentarz.

Oto list Marysi z placówki w Łasinie/Wydrznie

"Kochany Święty Mikołaju z tej strony Maria. Najbardziej lubię spać dlatego w tym roku proszę Cię o wygodną poduszkę. Mam nadzieję, że pozytywnie rozpatrzysz moją prośbę". Marysia

Listy dzieci z Grudziądza będą publikowane na łamach Facebook-a Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom: TUTAJ
Publikację także rozpoczynamy w poniedziałek, 13 listopada. Początek o godz. 19. Dalsze zasady są tożsame jak wyżej.

Oto list Julki z placówki w Grudziądzu

"Nazywam się Julka i mam prawie roczek. Miałam operację, ale teraz jest już wszystko dobrze. Byłam dzielna a ciocie o mnie dbają, bym szybko doszła do siebie. To będą moje pierwsze święta. Dużą radość sprawiłoby mi gdybym znalazła pod choinką zabawkę edukacyjną, która pozwoli mi się jeszcze lepiej rozwijać i odkrywać świat".

Włączyć się można także darując mniejsze upominki, z których także zostaną wykonane paczki dla dzieci

Druga część akcji polega na tym, że każdy z nas, a szczególnie zachęcamy placówki edukacyjne, firmy, instytucje do włączenia się w akcję Onko - Mikołaje poprzez zrobienie prezentów z tzw. listy ogólnej. - Zależy nam na tym aby było to głównie: zabawki, kolorowanki, power banki, klocki, kosmetyki, vouchery do sklepów odzieżowych - wylicza Anna Jasińska, wolontariuszka Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom. - Zależy nam na tym, aby wszystko było nowe. Z tych zebranych podarunków zostaną zrobione dodatkowe paczki dla każdego dziecka: i tych maluchów i młodzieży. Dołączają do naszej akcji już szkoły z Grudziądza, Łasina i okolic z powiatu świeckiego i chełmińskiego, przedszkola, służby. Zachęcamy każdego kto chciałby włączyć się i podzielić się dobrem z dziećmi z domów dziecka.

Akcja trwa do 8 grudnia. Prezenty do tego dnia zarówno z listów indywidualnych jak i "ogólne" należy dostarczyć do Pracowni Krawieckiej "Ami" znajdującej się przy ul. Wybickiego (róg Solnej i Wybickiego) w Grudziądzu w godz. 9-16. Więcej informacji:

  • 500 293 605
  • 533 412 122

Patronat nad akcją Onko - Mikołaje pełni Prezydent Grudziądza.

Dodajmy, że akcją Onko - Mikołaje są objęte także dzieci z oddziałów onkologicznych szpitali w Bydgoszczy. Ich listy do Mikołaja również są publikowane na Facebook-u bydgoskiego Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom.

Anna Kozłowska (od lewej) i Anna Jasińska, wolontariuszki Stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom zachęcają do włączenia się w akcję Onko - Mikołaje. Możemy zostać Mikołajami dla dzieci z domów dziecka z Grudziądza, Łasina i Wydrzna. Wolontariuszki już otrzymały listy od dzieci, w których napisały o swoich marzeniach. Każdy z nas może zostać dla nich Mikołajem

Możemy zostać Mikołajami dla dzieci z domów dziecka z Grudzi...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska