MP Juniorów. Wspaniała walka, ale finał nie dla Chemika Bydgoszcz

Chemicy walczyli dziś wspaniale, ale okazali się minimalnie słabsi od rywali z Rybnika. Jarosław Pruss
Chemik Bydgoszcz po tie-breaku uległ w półfinale TS Volley Rybnik i w niedzielę zagra o brązowy medal mistrzostw Polski ze Skrą Bełchatów.

Chemik Bydgoszcz - TS Volley Rybnik 2:3 (21:25, 25:27, 25:23, 25:23, 8:15)
Chemik: Goss, Lesiuk, Łyczak, Siwicki, Gorzeń, Płomiński, Stysiał (libero) oraz Bobrowski, Droszyński, Szczucki-Kriese,

Znakomite widowisko stworzyli siatkarze z Bydgoszczy i Rybnika. Pierwsze dwa sety padły łupem gości, choć podopieczni Tomasza Zaczka mieli w 2. secie piłkę setową w górze. Jednak jej nie wykorzystali. Dodajmy, że wcześniej chemicy potrafili odrobić 7 "oczek" straty z początku tej partii.

W trzeciej odsłonie na parkiecie trwała wymiana punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej niż dwa punkty przewagi. W końcówce tym razem więcej zimnej krwi zachowali miejscowi. Czwarty set to od początku dominacja Chemika (prowadził nawet czteroma punktami), ale z czasem rybniczanie doprowadzili do remisu 16:16, a potem wyszli na prowadzenie 18:16. Jednak bydgoszczanie, niesieni dopingiem kibiców, walczyli dalej. Szybko odzyskali prowadzenie, a w samej końcówce ponownie okazali się lepsi. Wygrali do 23 doprowadzając do tie-breaka. Ten jednak od początku toczył się po myśli siatkarzy z Rybnika, którzy szybko zbudowali sobie solidną przewagę (5:1, 8:3). Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Volley zwyciężył ostatecznie do 18 i zagra w niedzielę w finale o mistrzostwo Polski.
W drugim półfinale AKS V LO Resovia I Rzeszów pokonał EKS Skra Bełchatów 3:1 (23, -23, 17, 17). Bełchatowianie tylko w dwóch pierwszych setach zawiesili faworytowi wysoko poprzeczkę. Później rzeszowianie dominowali na parkiecie przy ul. Cichej w Bydgoszczy.
Wcześniej dziś rozegrano mecze półfinałowe o miejsca 5-8. Zakończyły się one zwycięstwami AT Jastrzębski Węgiel II i Trefl Gdańsk S.A.
Wyniki: AT Jastrzębski Węgiel II - UKS Tempo-25 Olsztyn 3:0 (24, 19, 20), AZS UWM Olsztyn - Trefl Gdańsk SA 2:3 (-19, 21, 21, -20, -10).

Niedziela przy Cichej

Jutro od rana rozgrywane będą mecze o poszczególne lokaty. Chemik o brąz ze Skrą Bełchatów zagra o godz. 13.30. Z kolei wielki finał zaplanowano o godz. 15.30.
O 7. miejsce : UKS Tempo-25 Olsztyn - AZS UWM Olsztyn (9.30),
O 5. miejsce : AT Jastrzębski Węgiel II - Trefl Gdańsk SA (11.30),
O 3. miejsce: EKS Skra Bełchatów - BKS Chemik Bydgoszcz (13.30),
Finał: AKS Rzeszów I - TS Volley Rybnik (15.30). Po ostatnim meczu dekoracja i zakończenie turnieju.