Po mroźnej nocy z poniedziałku na wtorek (minus 12-13 stopni) maksymalna temperatura w dzień osiągnie 2-3 stopni na minusie.
- Warunki biometeorologiczne będą obojętne, ale pojawi się znaczny stres zimna, który odczuwany na skutek tak dużego ochłodzenia - przestrzega toruński synoptyk Rafał Maszewski.
Za to w środę kierunek wiatru zmieni się z północno-wschodniego na zachodni, co od razu odczujemy, a termometry wskażą ok. zera. Siarczysty mróz odpuści zatem i w kolejne dni temperatura zrobi się dodatnia – we czwartek i piątek od 1 do 2 stopni, w sobotę od 2 do 3.
Przelotnie popada śnieg
Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - od czwartku do niedzieli w całym kraju dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże z opadami śniegu obejmującymi stopniowo od wschodu obejmującymi cały kraj. Na Kujawach i Pomorzu należy spodziewać się słabego, przelotnego śniegu. Im bardziej na północ, tym śnieg będzie przechodził w deszcz. Od soboty wzrośnie prędkość zachodniego wiatru i ten będzie okresami dość silny oraz porywisty.
To też może Cię zainteresować
Nocami słupek rtęci w regionie wciąż będzie spadał kilka kresek poniżej zera, dzięki czemu pokrywa lodowa na jeziorach będzie się odbudowywała. Taki lód będzie jednak słaby, więc wejście zrobi się ryzykowane. Lepiej nie chodzić.
Wisła niesie więcej wody
że najbliższe dni upłyną pod znakiem dalszego przemieszczania się wód opadowo-roztopowych w dół zlewni.
Na środkowej i dolnej Wiśle, po początkowej stabilizacji, prognozowane są wzrosty poziomu wody. Możliwe jest osiągnięcie stanu ostrzegawczego na stacjach pomiarowych Chełmno i Tczew, a na stacjach Wyszogród, Kępa Polska, Toruń, Fordon i Grudziądz – około ostrzegawczego. Stany wody na Wiśle układać się będą w strefie wody wysokiej, lokalnie średniej.
