https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na audycję z bydgoskiej regionalnej "trójki" włocławianie będą musieli poczekać jeszcze dwa lata

Andrzej Galczak [email protected]
- Po co nam warszawski program regionalny? - pyta  Jerzy Zalewski, właściciel domku na osiedlu "Południe”.
- Po co nam warszawski program regionalny? - pyta Jerzy Zalewski, właściciel domku na osiedlu "Południe”. sxc.hu
- Po co nam warszawski program regionalny? - pyta Jerzy Zalewski, właściciel domku na osiedlu "Południe". - O naszym mieście nic tam nie ma.

Większość mieszkańców Włocławka i okolic, którzy nie korzystają z usług operatora telewizji kablowej nie ma możliwości odbioru programów regionalnych bydgoskiej telewizji. Dlaczego? Miasto leży poza zasięgiem nadajnika z Trzeciewca. W takiej sytuacji większość indywidualnych anten skierowano w stronę nadajników w Rachocinie lub Żółwieńcu. Bez problemu można więc oglądać regionalną "trójkę", ale nadawaną z Warszawy.

W lepszej sytuacji od pana Jerzego są abonenci kablówki. Operator dostarcza do ich domów analogowy sygnał z Trzeciewca. - Sytuację poprawiłoby zamontowanie we Włocławku lub okolicach nadajnika, który swym zasięgiem pokryje nasz teren - wyjaśnia Józef Maniuk, który zajmował się nadajnikami TV, a obecnie pracuje w telewizji kablowej. - Innym rozwiązaniem byłoby włączenie tego programu do pakietów
nadawanych z Rachocina lub Żółwieńca. To jednak leży w gestii Telewizji Polskiej. Obecną sytuację pogorszy wyłączenie nadajników analogowych. Ma to nastąpić do końca lipca przyszłego roku. Bydgoska "trójka" może więc zniknąć na dobre z ekranów naszych telewizorów, także w kablówce.

Przeczytaj także: Trzeciewiec testuje multipleks. Będą nowe programy i w lepszej jakości!

Czy są szanse na odbiór tego programu w naszym mieście? - Tak, ale dopiero w kwietniu 2014 roku - twierdzi Artur Paprocki z Centrum Informacji TVP. - Włocławek, jako miasto liczące powyżej stu tysięcy mieszkańców, będzie miał zapewniony odbiór cyfrowy przenośny wewnątrz budynków w ramach czwartego etapu MUX3. Będzie to wymagało uruchomienia stacji nadawczej na terenie, lub w pobliżu Włocławka. Stacja będzie musiała nadawać program regionalny właściwy dla danego miasta, w tym wypadku TVP Bydgoszcz.

Przez dwa lata włocławianie na dobre mogą zapomnieć np. o programie informacyjnym "Zbliżenia".
Niestety, w TVP Bydgoszcz nikt nie mógł nam udzielić żadnych informacji w tej sprawie. Wszystko rozbija się o pieniądze, a tymi rządzi warszawska centrala TVP.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dawid
I pomyśleć że w 1994 roku można było nadal zostać pod opieką WOT-u i mieć nadal wspólnie z Płockiem i Ciechanowem własny program informacyjny na antenie TVP Warszawa.

Ponaddto do 1945 roku administracyjnie i historycznie byliśmy częścią mazowsza gdyż należeliśmy do województwa Warszawskiego
G
Gość
W innym artykule opisujecie że Trzeciewiec testuje multiplexa. Muszę stwierdzić że w okolicach Włocławka jest TVP Bydgoszcz i te inne typu ESKA TV. I oby tak zostało.

W innym artykule opisujecie że Trzeciewiec testuje multiplexa. Muszę stwierdzić że w okolicach Włocławka jest TVP Bydgoszcz i te inne typu ESKA TV. I oby tak zostało.

A gdzie jest telewizja TRWAM?
y
yksmen
W innym artykule opisujecie że Trzeciewiec testuje multiplexa. Muszę stwierdzić że w okolicach Włocławka jest TVP Bydgoszcz i te inne typu ESKA TV. I oby tak zostało.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska