Na naszych drogach wojewódzkich kładą 700 milionów złotych

  Na naszych drogach wojewódzkich kładą 700 milionów złotych

  Zdjęcie autora materiału

  Marek Weckwerth

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na naszych drogach wojewódzkich kładą 700 milionów złotych

  ©Dariusz Gdesz

  W naszym regionie przebudowywanych jest 11 dróg wojewódzkich, a dla 9 kolejnych inwestycji jest projektowanych. Przy wielu powstają ciągi pieszo- rowerowe.
  Na naszych drogach wojewódzkich kładą 700 milionów złotych

  ©Dariusz Gdesz

  - Ruszamy z przebudową odcinka trasy nr 255 przebiegającej przez Pakość, modernizacją drogi nr 554 łączącej Kowalewo Pomorskie z Golubiem-Dobrzyniem oraz uruchomiamy przeprawę promową przez Wisłę - wylicza Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

  Wartość tych inwestycji to ponad 50 mln zł.


  Rozpoczęła się przebudowa 15-km odcinka drogi wojewódzkiej nr 251 ze Żnina do Damasławka


  Marszałek mówi o przeprawie promowej na wysokości Solca Kujawskiego, ale tej inwestycji towarzyszy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 249. Droga dochodzi do przyczółków wiślanych, dotąd wykorzystywanych tylko przez wojsko.

  - Oba zdania wykonywane są w systemie „Projektuj i buduj”, a zatem projekt i wykonanie należą do jednej firmy - wyjaśnia Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. - Drogę wykona bydgoska firma „Gotowski”, zaś prom „Techno-Marine” z Malborka. Całość ma być zakończona do lata przyszłego roku.

  Inwestycje na drogach wojewódzkich realizowane są ze środków z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z budżetu województwa. Łączna wartość wszystkich zadań to ok. 700 mln zł.

  Drogowcy zamknęli odcinek remontowanej trasy wojewódzkiej nr 548

  Jedenaście zadań jest właśnie realizowanych, a kolejne dziewięć na deskach kreślarskich, ale i w tym przypadku właściwe prace ruszą już w najbliższych miesiącach.

  - Wiele z naszych inwestycji realizujemy wspólnie z samorządami lokalnymi – dodaje marszałek Całbecki.

  Największy wspólnym przedsięwzięciem jest budowa prawie 30-kilometrowej ścieżki wzdłuż drogi nr 548 łączącej Stolno pod Chełmnem z Wąbrzeźnem. Gminy, przez które przebiega ta droga dołożą do zadania 4,3 mln zł.
  Dzięki tej i innym inwestycjom łączna liczba dróg rowerowych przy trasach wojewódzkich wzrośnie w przyszłym roku do 180 kilometrów.

  - Jedną z prowadzonych właśnie inwestycji jest przebudowa drogi przechodzącej przez Tucholę - dodaje Michał Sitarek. - W najbliższy poniedziałek, czyli 9 lipca, przejazd będzie znacznie utrudniony. Samochody osobowe kierowane będą przez śródmieście Tucholi, natomiast ciężarowe ominą centrum miasta drogą 241 w kierunku Sępólna. Z Sępólna pojadą trasą krajową nr 25.


  AGRO-TECH 2018 - relacja z targów w Minikowie, największych w północnej Polsce.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY