Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za późno

(maw)
Jeszcze kilka lat temu wystarczyło znać podstawy języka angielskiego, a już można było liczyć na sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Jeszcze kilka lat temu wystarczyło znać podstawy języka angielskiego, a już można było liczyć na sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej. fot. sxc
Ruszył TegoSzukalem.pl - serwis umożliwiający wyszukiwanie ostatnich miejsc na kursach językowych.

W zamian za skompletowanie pełnej grupy, szkoły językowe oferują wolne miejsca z dużymi rabatami.

Lidia Waszczuk-Gabrysiak z serwisu mówi wprost:

- To klasyczny model last minute. Zazwyczaj szkoły uruchamiają kursy językowe już po zebraniu około 70 procent uczestników. Sprzedaż ostatnich miejsc jest jednak najtrudniejsza - reklama przestaje się opłacać, a kurs właśnie się zaczyna. W tym momencie wkraczamy my.

Takie są fakty
Z badań prowadzonych we wszystkich krajach Unii Europejskiej wynika, że aż 99 proc. mieszkańców Luksemburga jest w stanie rozmawiać w języku innym niż ojczysty. Dobrymi językoznawcami są także Litwini - 93 proc. z nich zna przynajmniej jeden język obcy. Najgorzej jest w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, gdzie dwie trzecie społeczeństwa nie zna żadnego języka obcego. Polska pod względem znajomości języków zajmuje 18. miejsce w Europie. Porozumieć się w języku innym niż polski jest w stanie 49 proc. badanych Polaków. Najpopularniejszym językiem na "starym kontynencie" jest angielski, którym porozumiewa się 34 proc. Europejczyków.

Oferty z całego kraju
Serwis TegoSzukalem.pl obejmuje zasięgiem całą Polskę.

Szczegółowe opcje wyszukiwania, uwzględniające nie tylko tak podstawowe parametry, jak poziomy zaawansowania, czy wielkość grupy, ale dni tygodnia i pory prowadzenia lekcji, pozwalają użytkownikowi na precyzyjne znalezienie tego, czego szukał.

Jeden język obcy już nie wystarczy
Eksperci rynku pracy są zgodni: trzeba postawić na naukę języków obcych.

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło znać podstawy języka angielskiego, a już można było liczyć na sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dziś jest o wiele trudniej. By się przebić trzeba wykazać się dodatkowo znajomością np. niemieckiego czy francuskiego. Do łask wraca rosyjski.

W cenie są osoby, które potrafią sporządzić w tym języku kontakt handlowy. Pracodawcy przychylnie patrzą też na potencjalnych pracowników, które umieją władać hiszpańskim i włoskim.

Atutem może okazać się znajomość tak zwanych języków mniej popularnych, np. czeskiego, norweskiego czy portugalskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska