Po wprowadzeniu opłat parking przed budynkiem Sądu Rejonowego przy ulicy Kiliń-skiego wyraźnie opustoszał. I zwiększyła się dostępność do miejsc postojowych.
ZOBACZ KONIECZNIE: Tyle zarabiają żołnierze, policjanci, prokuratorzy i strażnicy! [stawki]
- Wreszcie można bez problemu zaparkować - twierdzą jedni. Inni wskazują, że taka instytucja jak sąd powinna mieć ogólnodostępny parking.
- Do sądu przychodzi się często na kilka godzin, na przykład, gdy jest się wezwanym w charakterze świadka - mówi przeciwnik tego rozwiązania. - I dodaje: - Co robić, gdy rozprawa trwa, a kończy się czas, na jaki wykupiłem bilet parkingowy?
Ale z parkingu tego także korzystają wykonujący swoje obowiązki w sądzie policjanci i prokuratorzy. W ich sprawie interpelował ostatnio radny Henryk Mielczarczyk (SLD), radny rady miasta.
Ale Urząd Miasta we Włocławku nie widzi możliwości wyznaczenia miejsc parkingowych dla wykonujących swe obowiązki w sądzie prokuratorów czy policjantów. - Wyznaczenie miejsc postojowych wiąże się z pobieraniem opłat - wyjaśnia prezydent Marek Wojtkowski. I dodaje, że ustawa o drogach publicznych nie daje podstaw do stosowania zwolnień i ulg „dla jakichkolwiek podmiotów czy określonych grup osób”.
Co to oznacza? Że nie jest możliwe na parkingu, który znajduje się w pasie drogi publicznej, niepobieranie opłat. Ale jest możliwość, na przykład, wykupienia abonamentu ulgowego dla pracowników jednostek, które mają siedzibę w obszarze strefy płatnego parkowania.
Prognoza Pogody na 6.09.2016
(źródło: TVN Meteo Active)