Teraz jest niebezpiecznie, ale będzie nowocześnie. W Toruniu Plac Hoffmana na skrzyżowaniu Bema i Fałata do remontu. Roboty zaczną się w przyszłym roku. Kierowco, szykują się spore zmiany.
Po przebudowie jednego z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście postanie rondo, a ulica Bema będzie dwujezdniowa. - Rondo ma być podobne do tego przy ulicy Odrodzenia i Uniwersyteckiej - mówi dyrektor toruńskiego wydziału gospodarki komunalnej Marcin Kowallek.
Przebudowa Placu Hoffmana to spore przedsięwzięcie. Roboty drogowe będą nas kosztować prawie 23 miliony złotych. Miasto już wydało pierwsze pieniądze. Roboty ruszą jednak dopiero w przyszłym roku i potrwają przez dwa lata. Dodajmy, inwestycja ta łączy się z budową hali widowiskowo - sportowej.