Wystawę „Tatarak czyli Andrzej Wajda w Grudziądzu” otwarto w Grudziądzu
Ta wystawa mogła zostać umieszczona w tylko jednym miejscu w Grudziądzu: na skwerze, którego Andrzej Wajda jest patronem.
Teraz tuż obok grudziądzkiego Flisaka i Bramy Wodnej obejrzeć możemy plansze przedstawiające rysunki Grudziądza, które Andrzej Wajda wykonał w sierpniu 2008 roku przygotowując się do realizacji zdjęć do swojego głośnego filmu "Tatarak".
Są tutaj także reprodukcje stron scenariusza "Tataraku", z odręcznymi poprawkami Andrzeja Wajdy, Olgi Tokarczuk i Władysława Pasikowskiego.
Więcej o tym co możemy zobaczyć na tej ekspozycji:
Wystawa prezentuje zbiór unikatowych szkiców i rysunków, które artysta tworzył w Grudziądzu podczas pracy przy filmie Tatarak. Niepowtarzalnym akcentem są także strony oryginalnego scenariusza wzbogaconego o notatki i uwagi samego reżysera.
Gościem oficjalnego otwarcia wystawy był Mateusz Matysiak z Muzeum Techniki i Sztuki Japońskiej Maggha w Krakowie, który jest w tej placówce opiekunem zbiorów dotyczących Andrzeja Wajdy.
Przypomnijmy, że w sierpniu 2008 r. Andrzej Wajda spędził w Grudziądzu kilka dni reżyserując swój głośny film „Tatarak”, z Krystyną Jandą w roli głównej.
Zdjęcia z otwarcia wystawy „Tatarak czyli Andrzej Wajda w Grudziądzu” zobacz w naszej galerii:
Na skwerze Andrzeja Wajdy otwarto wystawę plenerową „Tatarak...
Polecamy także:
