Samochody jadące do naszego miasta od strony Gdańska z powodu zatoru zatrzymywały się już na rondzie w Dolnej Grupie. - Z Grupy do mostu w Grudziądzu jechałam blisko pół godziny! Kto wpadł na pomysł, żeby prace na głównym skrzyżowaniu prowadzić, gdy natężenie ruchu jest największe?! Takie roboty wykonuje się w godzinach nocnych - grzmiała kobieta, która z trasy telefonowała do "Pomorskiej".
Denerwowali się też piesi
Dlaczego? Bo musieli szerokim łukiem omijać właśnie wymalowane "zebry". Mijając robotników pukali się po głowach i nie szczędzili komentarzy: - Kto was tu wpuścił?! Skandal!
Ekipa - mimo krytyki - próbowała zachować zimną krew. - Wykonujemy tylko polecenia Zarządu Dróg Miejskich - próbowali tłumaczyć panowie w zielonych kombinezonach.
Przeczytaj także: www.mmgrudziadz.pl
"Sorry, taki mamy klimat"
Dariusz Kuczyński z działu utrzymania i obsługi pasa drogowego ZDM-u tłumaczy: - Chcieliśmy wykonać te prace nocą, z poniedziałku na wtorek. Jednak uniemożliwił je deszcz. Dlatego podjęliśmy decyzję, by wykonać je w dzień. Raz, kompleksowo. Zdajemy sobie sprawę z tego, że były utrudnienia, ale to już ostatnie prace w ramach remontu nawierzchni ulicy Gdyńskiej.
Kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości, gdyż podobne roboty mają być wykonywane w najbliższym czasie na ul. Paderewskiego.
- Będziemy chcieli również, by malowanie poziomego oznakowania na tej jezdni odbyło się w godzinach nocnych. Głównie ze względu na to, że jest to droga krajowa i natężenie ruchu jest dość duże - kontynuuje Dariusz Kuczyński. - Czy ten plan się powiedzie? Też będzie zależało od warunków atmosferycznych.
Rozwiązanie: ruch wahadłowy
Jeśli jednak prace zostaną podobnie jak na Gdyńskiej, przesunięte na dzień, to jak zapewniają urzędnicy, ruszą późnym popołudniem. - I najprawdopodobniej rozważymy wprowadzenie ruchu wahadłowego - uspokaja Dariusz Kuczyński.
Malowanie znaków na Paderewskiego być może odbędzie się jeszcze pod koniec tygodnia, albo na początku przyszłego. Jest to uzależnione od dyspozycyjności firmy.
Czytaj e-wydanie »Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje