MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na Walnym Zgromadzeniu Spółdzielni w Grudziądzu ludzi było jak na lekarstwo

(DXC)
Lucjan Zubrzycki, szef Spółdzielni Mieszkaniowej: - Szkoda, że frekwencja jest niska
Lucjan Zubrzycki, szef Spółdzielni Mieszkaniowej: - Szkoda, że frekwencja jest niska Piotr Bilski
Tylko nieco ponad 2 proc. uprawnionych mieszkańców grudziądzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej wzięło udział w zebraniach.

Pracownicy administracji podsumowali niedawno zakończone Walne Zgromadzenie. Było ono podzielone na pięć części - tyle jest osiedlowych administracji. Wszystkie spotkania odbywały się w siedzibie SM przy ulicy Moniuszki.

Zostali w domach

Frekwencja na wszystkich częściach „Walnego” była bardzo niska.

- W sumie w Walnym Zgromadzeniu uczestniczyło 273 członków na ponad 12 tysięcy uprawnionych - informuje Magdalena Zygmunt, rzeczniczka prasowa SM.

Daje to tylko nieco ponad 2 proc. uprawnionych lokatorów.

- W tym roku frekwencja była zbliżona do tej z lat poprzednich. Jednym z punktów obrad był wybór nowego składu rady nadzorczej, więc mieliśmy nadzieję, że z tego powodu więcej lokatorów zechce wziąć udział w Walnym Zgromadzeniu. Bolejemy nad tym, że tak się nie stało - mówi Lucjan Zubrzycki, prezes Spółdzielni.

Jak sprawić, aby frekwencja była wyższa?

Nowy Szef Spółdzielni Mieszkaniowej:- Za szybko na zmiany

Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że gdyby poszczególne części „Walnego” odbywały się w osiedlowych klubach, to frekwencja byłaby wyższa, ponieważ lokatorzy nie musieliby się fatygować do siedziby SM przy ul. Moniuszki.

Pracownicy administracji twierdzą, że organizowanie zebrań na osiedlach raczej nie wypłynęłoby na znaczącą poprawę frekwencji. Używają argumentu, że choć mieszkańcy Śródmieścia mają najbliższej do siedziby SM, to i tak na części „Walnego”, które dotyczyło tego rejonu, nie było ich wielu.

Otrzymali absolutorium

Kadencja nowej rady nadzorczej SM potrwa trzy lata. W jej skład weszło 13 osób. Za udział w posiedzeniach będą otrzymywać co miesiąc zryczałtowane wynagrodzenie, które wynosi od 80-100 proc. najniższej krajowej.

Poza wyborem rady nadzorczej spółdzielcy podjęli także m.in. uchwałę o udzieleniu członkom zarządu SM absolutorium za działalność w ubiegłym roku.

Lokatorzy zgodzili się także na propozycję, aby nadwyżkę finansową SM za 2015 rok, która wyniosła ok. 4 mln zł, przeznaczyć na inwestycje w administracji, ale niezwiązane z remontami budynków.

Nowa rada nadzorcza

Lokatorzy zdecydowali, że to gremium będą tworzyć: Piotr Kozłowski, Leszek Głowacki, Lucyna Górska, Lucyna Kurpios, Henryk Ojdowski, Tomasz Pacuszka, Marzena Solochewicz-Kostrzewska, Konrad Przybylak, Jan Prusarczyk, Renata Rybczyńska, Janusz Wiczyński, Mirosława Krausewicz, Alekandra Kotewicz.

Kadencja rady nadzorczej trwa 3 lata. Zgodnie ze statutem zajmuje się ona m.in. nadzorem nad działalnością zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej oraz powoływaniem i odwoływaniem jego członków.

W sumie zgłoszono 21 kandydatów na członków rady nadzorczej SM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska