MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Najdziwniejsze ogłoszenia z bloków. Sąsiedzkie życie bywa pełne absurdów. Zobacz autentyczne kartki z klatek schodowych

Przemysław Zańko-Gulczyński
Przemysław Zańko-Gulczyński
Wideo
od 16 lat
Ogłoszenia na klatkach schodowych nieraz budzą śmiech, szczególnie wtedy, gdy napisze je w porywie gniewu krewki sąsiad. O co najczęściej się spieramy i jakie wiadomości wtedy do siebie piszemy? Zobacz absurdalne kartki od sąsiadów i zarządców budynków, jakie sfotografowano w całej Polsce.

Zabawne ogłoszenia zawieszamy, gdy z sąsiadem trudno się dogadać

Gdy między mieszkańcami bloku lub mieszkańcami a zarządcą wybucha konflikt, sytuacja nieraz staje się nieprzyjemna. Czasem jednak trafiają się osoby z poczuciem humoru, które postanawiają podejść do sprawy nieco inaczej. W galerii zebraliśmy najzabawniejsze przykłady wiadomości, jakie pojawiają się na klatkach schodowych w naszych blokach i kamienicach.

absurdalne ogłoszenia
Z zachowaniem psów i ich właścicieli walczy wielu zarządców budynków. Niektórzy podchodzą do sprawy bardziej kreatywnie, np. przy wyborze ilustracji. Anna Bartosiewicz

Zobacz absurdalne kartki z klatek schodowych!

Nie zawsze jednak humor tych ogłoszeń powstaje w wyniku celowego działania. Czasem rozgniewany sąsiad do tego stopnia nie panuje nad sobą, że na wywieszonej kartce daje upust emocjom, co nieraz daje komiczne efekty. Rozbawione reakcje mieszkańców pojawiają się też czasem, gdy ogłoszenie na klatce jest napisane wyjątkowo nieudolnie i pełne błędów językowych.

O co najczęściej spierają się mieszkańcy budynków wielorodzinnych?

Praktyka życiowa pokazuje, że konflikty w budynkach wielorodzinnych zdarzają się bardzo często. Najczęstsze przyczyny sporów to:

  • hałasowanie, szczególnie nocą,
  • naruszanie porządku, np. przez zaśmiecanie,
  • trzymanie rowerów lub wózków na klatce schodowej,
  • kwestie związane z remontami, opłatami i podatkami,
  • karmienie ptaków na balkonie lub w pobliżu bloku,
  • walka o miejsca parkingowe lub błędne parkowanie,
  • spory na tle politycznym, np. w ramach walki o władzę w spółdzielni,
  • konflikty personalne.

Zdarzają się też jednak konflikty związane z tym, że różne osoby w budynku wyznają różne wartości. Typowe przykłady to krytykowanie sąsiadów za suszenie damskiej bielizny w widocznym miejscu (np. na balkonie), gdzie mogą zobaczyć ją dzieci albo różne opinie na temat hałasu powodowanego przez dzwony pobliskiego kościoła. Takie sytuacje należą jednak do rzadkości – najczęstszą przyczyną sporów jest uciążliwe zachowanie lub kwestie finansowe.

Warto pamiętać, że w przypadku sąsiedzkiego sporu lepszym pomysłem niż wywieszenie kartki jest... zwyczajna rozmowa. Większość sytuacji konfliktowych, jakie zdarzają się w blokach, da się zażegnać lub załagodzić dzięki komunikacji i wzajemnemu zrozumieniu, które dają szansę na wypracowanie kompromisu.

Polecjaka Google News - RegioDom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Najdziwniejsze ogłoszenia z bloków. Sąsiedzkie życie bywa pełne absurdów. Zobacz autentyczne kartki z klatek schodowych - RegioDom.pl

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska