Najlepsza podstawówka w Bydgoszczy to...

  Najlepsza podstawówka w Bydgoszczy to...

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tak się cieszą uczniowie zwycięskiej szkoły, SP nr 35

  Tak się cieszą uczniowie zwycięskiej szkoły, SP nr 35 ©Andrzej Muszyński

  - Ale zaskoczenie! W zeszłym roku znajdowaliśmy się w pierwszej dwudziestce. A teraz, no proszę: taki wynik - mówi dyrektorka najlepszej szkoły podstawowej w mieście.
  Tak się cieszą uczniowie zwycięskiej szkoły, SP nr 35

  Tak się cieszą uczniowie zwycięskiej szkoły, SP nr 35 ©Andrzej Muszyński

  W rankingu podstawówek prowadzonych przez miasto wygrywa SP nr 35 przy ul. Nakielskiej na Miedzyniu. Ratusz opracował zestawienie w oparciu o wyniki 6-klasistów uzyskane na testach końcowych.

  Przeczytaj także:Wywiadówka przez internet? To już działa. Także w naszym regionie

  Nie mają nowoczesnych boisk. Plac zabaw z prawdziwego zdarzenia dopiero powstaje. Ale to ci uczniowie, w SP 35, zdobywają najlepsze oceny w Bydgoszczy.

  Młodzi zdolni

  I oni, i kadra podstawówki, są zdziwieni wygraną w rankingu. - Przed rokiem znajdowaliśmy się w pierwszej połowie - przyznaje Aleksandra Gulbinowicz, dyrektorka SP 35 wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 23. - Na pewno pomógł w tym nasz ostatni rocznik. Był wybitny.

  To znaczy? Dwóch uczniów w ogóle nie pisało sprawdzianów VI klas, bo wygrali olimpiady wojewódzkie organizowane przez kuratorium. Jeden z polskiego. Drugi z matematyki. Na 40 punktów możliwych do zdobycia na testach, większość dzieci uzyskała powyżej 30.

  Grunt to motywacja

  Szkoła ma niestandardowe podejście do uczniów.

  - Pracujemy nad ich motywacją i to daje efekty - dodaje dyrektorka. - Nie musimy ich zachęcać do udziału w zajęciach pozalekcyjnych. Oni sami się do nich garną.

  Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!


  I wyjeżdżają. Za kilkanaście dni znowu będą w Warszawie. Tym razem odbiorą nagrody za zajęcie II i III miejsca w ogólnopolskim konkursie o marszałku Piłsudskim.

  Drugie miejsce w tabeli przypadło SP 40 (w ZS 24) przy ul. Puszczykowej na Osowej Górze. Trzecią pozycję zajmuje SP 31 (w ZS 10) na Karłowicza na Skrzetusku.

  Odwracamy tabelę. SP 55 przy ul. Traugutta na Szwederowie odnosi najmniej sukcesów. To jednak placówka specyficzna: wchodzi w skład domów dziecka.

  Deficyt chęci

  Przedostatnie miejsce należy do szkoły w Łęgnowie: to SP 22 działająca w ZS 18. - Staramy się, ale naszym dzieciom brakuje chęci do nauki - uważa Małgorzata Majchrzak, wicedyrektor placówki. - Rodzice też im w tym nie zawsze pomagają.

  Przed każdą wywiadówką matki i ojcowie są informowani kilkukrotnie o zebraniu, a i tak często się nie pojawiają. Szkoła prowadzi darmowe zajęcia dodatkowe, m.in. z polskiego, matematyki i angielskiego. Działają trzy świetlice socjoterapeutyczne, a w nich jest garstka dzieci. Bo zmuszać do korzystania z zajęć po lekcjach nie wolno.

  Trzecia lokata od końca przypada SP 37 przy Gdańskiej w centrum.

  Wiadomości z Bydgoszczy
  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy