https://pomorska.pl
reklama
II tura wyborów - pasek artykułowy

Nakielska "Żegluga" otworzyła drzwi dla gimnazjalistów [zdjęcia]

Maja Stankiewicz
Nakielska „Żegluga” jest obecnie jedną z dwóch szkół w Polsce kształcących kadry dla żeglugi śródlądowej.
Nakielska „Żegluga” jest obecnie jedną z dwóch szkół w Polsce kształcących kadry dla żeglugi śródlądowej. Maja Stankiewicz
W sobotę na „Drzwi otwarte” zaproszono gimnazjalistów do Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

W programie nie tylko spotkanie z dyrekcją oraz zwiedzanie pracowni i warsztatów. Także koncert szkolnej orkiestry dętej.

Organizatorzy proponowali też gościom wycieczkę na przystań rzeczną, rejs kutrem „Kasia 1” i zwiedzanie siłowni statkowych.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Nakielska „Żegluga” jest obecnie jedną z dwóch szkół w Polsce kształcących kadry dla żeglugi śródlądowej. Rozwój turystyki śródlądowej sprawia, że kolejna taka placówka powstać ma w Szczecinie, bo zapotrzebowanie na absolwentów jest coraz większe.

W nakielskiej szkole oprócz techników żeglugi śródlądowej kształci się także: mechaników, techników eksploatacji portów i terminali, techników pojazdów samochodowych. Wyuczyć można się też zawodu ślusarza, operatora maszyn, elektromechanika etc.

Wybrane dla Ciebie

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Raz w miesiącu podsypuję tym zamiolkukasa. W mig wypuszcza nowe liście

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska