Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Narysują lub namalują faunę wód polskich! I wyślij na konkurs RZGW w Bydgoszczy

Marek Weckwerth
Marek Weckwerth
Może taki pstrąg, tu akurat z hodowli, znajdzie się na rysunkach lub w formie prac malarskich uczniów uczestniczących w konkursie RZGW w Bydgoszczy.
Może taki pstrąg, tu akurat z hodowli, znajdzie się na rysunkach lub w formie prac malarskich uczniów uczestniczących w konkursie RZGW w Bydgoszczy. Marek Weckwerth
„Fauna polskich wód słodkich” to nazwa nowego konkursu plastycznego w ramach programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”.

Konkurs plastyczny organizowany przez Regionalny zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-III i IV-VIII, zgłoszonych do programu „Szkoła Przyjazna Wodzie – Aktywni Błękitni”.

- Celem konkursu jest podniesienie świadomości uczniów szkół podstawowych na temat zagadnień związanych z wodą. Szczególnie poszerzenie wiedzy na temat gatunków zwierząt zamieszkujących polskie jeziora, rzeki i stawy. Pokazanie, że w naszych wodach również żyją bardzo ciekawe egzemplarze ryb, także pod względem wizualnym. Wielu zna morskie błazenki czy popularne w akwarystyce skalary, ale czy znamy piękno lipienia, pstrąga tęczowego lub okonia i innych? - pyta Damian Klich, specjalista Zespołu Komunikacji i Edukacji Wodnej Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy.

Zadania dla młodszych i starszych

Zadaniem młodszych uczniów jest narysowanie lub namalowanie fauny polskiej wód słodkich, odwzorowanie ryb oraz innych organizmów (fauna wodna to nie tylko ryby) żyjących w Polsce w ich środowisku naturalnym, czyli stawach, jeziorach, rzekach. Narysowanie ryb morskich (np. tuńczyk) lub słodkowodnych tropikalnych (np. skalar) będzie podstawą do dyskwalifikacji pracy.

Natomiast starsi uczniowie zajmą się podobnym tematem, co w klasach I-III, czyli narysowaniem lub namalowaniem fauny polskiej wód słodkich, ale w tej grupie wiekowej należy przyłożyć większą wagę do szczegółowości odwzorowania gatunków zwierząt wodnych. Te muszą być także poprawnie podpisane.

Zasady oceny prac

Pracę należy wykonać samodzielnie. Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, pomysłowość w podejściu do zadania oraz estetyka pracy plastycznej.

Regulamin dostępny jest na stronie RGZW w Bydgoszczy oraz na fejsbukowym fanpejdżu Aktywni Błękitni. Regulamin będzie rozsyłany do nauczycieli uczestniczących w programie.

To też może Cię zainteresować

W obydwu kategoriach wiekowych zostaną wybrani laureaci trzech pierwszych miejsc, za które przewidziane są atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz publikacja wizerunku zwycięzców. Możliwe są również wyróżnienia, które zostaną uhonorowane dyplomami.
Najlepsi autorzy prac i ich zwycięskie dzieła znajdą się stronie internetowej RZGW oraz w informacjach patronów medialnych programu, m.in. „Gazety Pomorskiej”.

Organizatorem konkursu jest PGW "Wody Polskie" - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Konkurs trwa od 13.02.2023r. Do 31.05.2023 r. Zeskanowane prace należy wysyłać od 13.02.2023 r. do 15.05.2023 mailowo na adres: [email protected]. Ogłoszenie wyników 31.05.2023 r.

Wzięcie udziału w konkursie przez uczniów zgłoszonej do programu szkoły jest jednym z warunków przyznania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Wodzie przez RZGW w Bydgoszczy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska