Jako jeden z pierwszych, w kwietniu, ruszy kurs na magazyniera z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym + bezpieczna obsługa i wymiana butli gazowych. Może w nim wziąć udział dziesięć osób. Czas jego trwania to 150 godzin.
Setki godzin szkoleń, a po egzaminie nowe uprawienia
To samo szkolenie powtórzone zostanie na przełomie maja i czerwca - dla dziesięciu bezrobotnych.
Mariusz Kalkiewicz - wrażliwy na biedę - zwłaszcza dzieci
W tym samym czasie kolejnych dziesięć osób może zapisać się na kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MIG (131). Nauka potrwa 153 godziny. Na przełomie czerwca i lipca zostanie zorganizowany, dla pięciu osób, kurs brukarza z obsługą zagęszcza-rek, narzędzi udarowych ręcznych z uprawnieniami na przecinarki. Uczestnicy szkolić się będą 160 godzin.
Eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV to szkolenie, na które zapisać może się również pięć osób pozostających bez pracy. Planowane jest na czerwiec, a nauka zajmie 50 godzin.
Spiesz się, jeśli chcesz skończyć kurs indywidualny
Dziecięciu bezrobotnych może w sierpniu przeszkolić się podczas kursu profesjonalnego sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych, czytników kart płatniczych i fakturowaniem. Zajmie to 80 godzin.
W zakresie umiejętności poszukiwania pracy przeszkolonych w październiku będzie dziesięć osób z naszego powiatu. Natomiast nabór na kursy indywidualne trwa aż do wyczerpania limitu środków zabezpieczonych na ten cel w budżecie pośredniaka.
Większość kursów kończyć się będzie egzaminami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Jeśli je zdadzą dostaną zaświadczenie o ukończeniu kursu lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji lub kompetencji.
Źródłami finansowania szkoleń organizowanych przez PUP są: Power EFS, RPO EFS oraz Fundusz Pracy.