Nasze gminy mają szansę na siłownię

  Nasze gminy mają szansę na siłownię

  Zdjęcie autora materiału

  Karolina Rokitnicka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Siłownie zewnętrzne cieszą się sporym zainteresowaniem

  Siłownie zewnętrzne cieszą się sporym zainteresowaniem ©SłAwomir Kowalski / Polska Press

  Miasta i wsie z naszych powiatów dzięki udziałowi w konkursie „Nestlé Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę” mają szansę wygrać zewnętrzną siłownię. Potrzebne jest wsparcie internautów.
  Siłownie zewnętrzne cieszą się sporym zainteresowaniem

  Siłownie zewnętrzne cieszą się sporym zainteresowaniem ©SłAwomir Kowalski / Polska Press

  Konkurs jest organizowany z okazji 150-lecia firmy Nestle. Lokalizacje siłowni zgłaszały gminy. Wpłynęło 710 propozycji. Wybranych do realizacji zostanie 16 – w każdym województwie jedna. Wszystko zależy od wyników internetowego głosowania. Rozpoczęło się ono 11 kwietnia i potrwa do 6 lipca 2016 r. Głosować można po zalogowaniu na stronie: www.nestleporusza.pl/glosowanie. Codziennie można oddać 1 głos.

  W piątek Golub-Dobrzyń był liderem w województwie kujawsko-pomorskim. Nasze miasto miało na koncie 4213 głosów. Kowalewo Pomorskie w piątek miało 576 głosów. Rypin do konkursu zgłosił pomysł utworzenia siłowni przy ulicy Sportowej 24.
  - To od nas - mieszkańców i przyjaciół Rypina zależy, czy powstanie w naszym mieście siłownia zewnętrzna w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Zespołu Szkół Miejskich. Po poprzednich sukcesach odniesionych w głosowaniach internetowych, wierzymy, że i tym razem uda nam się poRUSZYĆ Rypin i zdobyć nagrodę – informuje Urząd Miejski.

  W piątek projekt miasta miał 282 głosy. O siłownie starają się także: Nadróż (teren przy Szkole Podstawowej, w piątek 85 głosów), Miliszewy (Osiedle Mieszkaniowe, przy świetlicy, 11 głosów), Kowalki (park, 5 głosów), Balin (boisko sportowe, zbiornik wodny, 2 głosy) i Sadłowo (teren pałacowo-parkowy, 0 głosów).

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej