W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku zostało zawarte porozumienie o współpracy między uczelnią a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie we Włocławku. Celem tego porozumienia jest między innymi ustalenie zasad współpracy w kwestii nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży będących podopiecznymi MOPR.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Dzieci pochodzą z rodzin objętych wsparciem finansowym MOPR. Są to również rodziny przeżywające trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Z ramienia MOPR umowę podpisał dyrektor Piotr Grudziński, zaś PWSZ - rektor uczelni dr Małgorzata Legiędź-Gałuszka. - Ten pomysł narodził się z chęci pomocy dzieciom ze środowisk, gdzie dostęp do nauki języka może być - poza szkołą - utrudniony - mówi Marta Szczepa-niak, kierująca Zakładem Filologii Angielskiej PWSZ we Wło-cławku. - Będzie to także nasz wkład, nas - wykładowców zakładu oraz Studium Języków Obcych, jak również studentów, w edukację dzieci i młodzieży, w wyrównanie ich szans edukacyjnych.
Marta Szczepaniak przed realizacją pomysłu odwiedziła wszystkie pięć świetlic środowiskowych MOPR. - Zrobiłam rozeznanie, czy jest zapotrzebowanie na lekcje angielskiego i okazało się, że chętnych nie brakuje. Jesteśmy w fazie op-racowywania harmonogramu i form, w jakich przebiegać będą zajęcia.
Jak podkreśla kierująca Zakładem Filologii Angielskiej, cieszy, że pomysłowi pomocy udzielanej całkowicie za darmo są przychylni tak wykładowcy, jak i studenci anglistyki. Zadowolenia nie kryje także Piotr Grudziński. To duża atrakcja dla podopiecznych MOPR.
Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju - 8.02.2018