Tak wypadły podstawówki we Włocławku na egzaminie klas ósmych w 2021 roku [statystyki]

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Tak na egzaminie ósmoklasisty 2021 wypadły szkoły podstawowe z Włocławka
Tak na egzaminie ósmoklasisty 2021 wypadły szkoły podstawowe z Włocławka Dariusz Bloch
Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych pisali egzaminy z trzech przedmiotów – języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Większość uczniów zdecydowała się na egzamin z angielskiego. Sprawdziliśmy, jak z egzaminem ósmoklasisty poradzili sobie uczniowie ostatnich klas podstawówek we Włocławku.

Zobacz wideo: Fala upałów jest przeplatana burzami. Na to musisz uważać!

Egzamin ósmoklasisty trwał od 25 do 27 maja 2021 roku. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie mogli przystąpić do egzaminu w tym terminie, napisali go w kolejnym miesiącu - 16, 17 i 18 czerwca. W tym roku uczniowie pisali egzamin w oparciu o niższe wymagania, które wprowadzone zostały w związku z nauką zdalną. Młodzież przystępowała do egzaminu z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego (większość wybrała egzamin z języka angielskiego).

Tak wypadł egzamin ósmoklasisty 2021 w Kujawsko-Pomorskiem

W województwie kujawsko-pomorskim do egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku (w pierwszym terminie) przystąpiło 19 329 uczniów: 18 428 pisało egzamin z języka polskiego w arkuszach standardowych, natomiast 901 osób w arkuszach dostosowanych do potrzeb (dotyczy uczniów z afazją, autyzmem - w tym z zespołem Aspergera, niewidzących i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim oraz niepełnosprawnością ruchową spowodowaną mózgowym porażeniem dziecięcym). Matematykę w wersji podstawowej pisało 18 421 uczniów, a 899 w dostosowanych do swoich potrzeb arkuszach. W przypadku języków nowożytnych liczba uczniów wynosi odpowiednio: 18 494 i 817 osób.

Średnia (dane dotyczą uczniów, którzy zdawali egzaminy w standardowych arkuszach) z języka polskiego w Kujawsko-Pomorskiem wyniosła 57 procent, z matematyki 43 procent, z angielskiego (egzamin pisało 18098 osób) – 62 procent.

Jak na egzaminach w 2021 roku wypadli ósmoklasiści z Włocławka?

We Włocławku egzamin z języka polskiego pisało 920 uczniów. Średni wynik z tego przedmiotu wyniósł 58 procent. Matematykę pisało 919 osób, a średni wynik to 45 procent. 897 uczniów z włocławskich podstawówek zdawało egzamin z języka angielskiego, średni wynik z tego przedmiotu wyniósł 66 procent. Jedna osoba wybrała egzamin z języka francuskiego, a 21 uczniów podeszło do egzaminu z języka niemieckiego. Średni wynik z języka niemieckiego we Włocławku, to 33 procent.

Tak wygląda ranking szkół podstawowych we Włocławku na podstawie wyników egzaminu ósmoklasisty w 2021 roku

W galerii podajemy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 dla poszczególnych szkół podstawowych we Włocławku (dane dotyczą terminu majowego) – liczbę uczniów, którzy przystąpili do egzaminów z poszczególnych przedmiotów i średnie wyniki egzaminów z polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego (na podstawie danych opublikowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku). Wyliczyliśmy też średnią dla danej szkoły biorąc pod uwagę średnie wyniki z egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego (a w przypadku jednej szkoły z języka niemieckiego, ponieważ wszyscy uczniowie pisali egzamin z tego języka). Szczegóły prezentujemy w poniższej galerii:

 

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie