Koronawirus nie odpuszcza we Włocławku. Przypomnijmy, że ognisko koronawirusa pojawiło się w szpitalu we Włocławku. Odnotowano bowiem 24 zakażeń wśród pacjentów i 22 wśród personelu. Przebadano kilkaset osób. Pacjenci w ciężkim stanie zostali przewiezieni do lecznicy w Grudziądzu. Jedna z osób zmarła.
W trzech szkołach we Włocławku nauczanie hybrydowe, w dwóch tylko zdalne
- Włocławek został dotknięty liczbą zakażeń koronawirusem bardzo poważnie – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka. - Sprawa szpitala, kwarantanna policjantów. Koronawirus dotyka też placówki oświatowe. Pojawiły się kolejne, które przeszły na nauczanie hybrydowe. Na naszej stronie internetowej codziennie będziemy aktualizować informacje o sytuacji w szkołach i przedszkolach.
Jak wygląda sytuacja w szkołach we Włocławku? W Szkole Podstawowej nr 22 od 14 do 18 września 2020 r. jedna z klas pierwszych ma nauczanie zdalne, w tym samym czasie w Zespole Szkół Technicznych zdalnie uczy się kl. III Branż. Szkoła I Stopnia. Z kole w Szkole Podstawowej nr 23 do 20 września zdalnie uczą się wszystkie oddziały. W Szkole Podstawowej nr 20 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 od 15 do 20 września przed komputerami uczą się uczniowie jednej z klas pierwszych. Tradycyjne zajęcia nie odbywają się ponadto w Przedszkolu Publicznym nr 27 (pd 15 do 25 września).
Wykaz nauczycieli i uczniów na kwarantannie w placówkach oświatowych we Włocławku:
- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy – 1 nauczyciel
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna – 1 nauczyciel
- Zespół Szkół Elektrycznych – 3 uczniów, 1 nauczyciel
- Zespół Szkół Technicznych – 1 uczeń
- Zespół Szkół Muzycznych – 1 nauczyciel
- Zespół Szkół nr 3 – 1 pracownik obsługi
- Zespól Szkół nr 4 – 2 uczniów, 1 nauczyciel
- Zespół Szkół Samochodowych – 4 uczniów
- Zespół Szkół nr 8 – 3 uczniów
- Zespół Szkolno-Przedszkolny - 1 klasa - 3c
- I Liceum Ogólnokształcące – 2 nauczycieli
- III Liceum Ogólnokształcące – 6 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 2 – 1 nauczyciel, 2 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 7 – 2 uczniów
- Szkoła Podstawowa nr 12 – 2 nauczycieli
- Szkoła Podstawowa nr 18 – 1 nauczyciel
- Szkoła Podstawowa nr 22 – 1 klasa – 1c
- Szkoła Podstawowa nr 23 – 1 klasa – 8c, 20 nauczycieli, 1 pracownik administracji
- Przedszkole Publiczne nr 13 – 1 nauczyciel
- Przedszkole Publiczne nr 27 – 3 dzieci
Policjanci z KMP we Włocławku na kwarantannie
Jak się okazuje kwarantanną objęci są również pracownicy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Tomasz Tomaszewski z KMP poinformował nas o jednym pracowniku cywilnym i pięciu funkcjonariuszach.
We Włocławku odnotowano póki co [stan na 16 września 2020 r.] 78 przypadków zakażenia koronawirusem i 62 w powiecie włocławskim.
