"Spis rolny. Nerwica z rana" - podsumował w jednej z facebookowych grup rolniczych pan Szymon. Jak idzie internetowe wypełnienie ankiet jego koleżankom i kolegom po fachu? Sprawdzamy!
- Nie mogę sobie z tym poradzić, jakaś masakra. Nic się nie zgadza - denerwuje się pani Ewelina. Inna osoba stwierdza: - Właśnie skończyłam. Droga przez mękę, bełkot urzędniczy. Pani Bożena podsumowuje: - Nie wszystko się u nas otwierało, dzwoniliśmy na infolinię. Metodą prób i błędów poszło.
Ankieta nie przysporzyła trudu panu Michałowi, który wskazuje: - Dwadzieścia minut i zrobione. Wystarczy mieć wniosek o dopłaty przed sobą. Zgadza się z nim pan Marcin: - Dla mnie spis był jasny i klarowny.
Inny gospodarz dodaje: - Przecież by mogli sobie dane z ARiMR przesłać. A tak, klepanie tego samego.
- Raczej nikt nie będzie tego weryfikował... Papier wszystko przyjmie. Uważam, że przechwalanie się może nie wyjść nam na dobre - apeluje o szczerość przy spisie kolejny z internautów.
- Ja i mój kot statystycznie mamy po trzy nogi i po pół ogona - kwituje żartobliwie pan Igor.
Przypomnijmy, że Spis Rolny potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 i obejmie zasięgiem całą Polskę.
Czego można się spodziewać po ankiecie? - Są tam głównie pytania o powierzchnię zasiewów, zużycie nawozów, ilość wykonanych oprysków i typowo ekonomiczne sprawy typu: na jaki etat pracujesz w gospodarstwie - zdradza pan Łukasz.
Sprawdź więcej: Powszechny Spis Rolny 2020. Jak wypełnić przez internet, jeśli nie masz komputera?
Formularz internetowy spisu rolnego jest dostępny wraz z instrukcją do logowania w aplikacji na stronie internetowej GUS spisrolny.gov.pl. Inna możliwość samodzielnego spisania się to opcja telefoniczna.
