Nesta Karawela Toruń przegrała i wygrała!

(ARKL)
Kapitan Nesty Karawela Przemysław Bomastek był jednym z bohaterów meczu z Ciarko Lech Kamiński
Zespół trenera Wiesława Walickiego wreszcie złapał rytm. Dzięki kapitalnej grze torunianie odprawili Ciarko PBS Bank Sanok.

AKSAM UNIA - NESTA KARAWELA 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Bramki: 1:0 Tabacek (1), 2:0 Prochazka (2), 3:0 Prochazka (14), 3:1 Pieniak - M. Kalinowski (25), 4:1 Łopuski (34), 5:1 A. Kowalówka (36), 6:1 S. Kowalówka (42), 7:1 Łopuski (51), 8:1 Krajci (53).
NESTA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Ziółkowski - Koseda, Smeja, Jankowski, Dzięgiel, Marmurowicz - Porębski, Lidtke, Połącarz, K. Kalinowski, Minge - Maj, Gimiński, Husak, Pieniak, M. Kalinowski.

Kibice ledwo zdążyli usadowić się na siedziskach oświęcimskiej hali, a już mogli oklaskiwać gole. Znakomite kontrataki zakończone bramkami Tabacka i Prochazki odebrały torunianom chęci do walki. Trzeci gol potwierdził dominację Unii. Mogło być gorzej, ale w ostatnim fragmencie pierwszej tercji świetnie między słupkami spisywał się Plaskiewicz. Dopiero na początku drugiej części hokeiści beniaminka uwierzyli, że można coś wskórać w Oświęcimiu. Akcja nastolatków Michała Kalinowskiego z Pieniakiem, ośmieszająca defensywę Unii, przywróciła nadzieje na korzystny rezultat.

Następnie trafiali tylko unici. Wysoka dyspozycja wszystkich czterech formacji oraz rozłożenie proporcji na atak i obronę przełożyły się na kanonadę bramki rywali. Pięć trafień w dalszej części spotkania rozbiły psychicznie hokeistów beniaminka, którzy musieli pogodzić się z czwartą kolejką porażką w PLH.

8. MMKS Podhale 7 3 20-38

NESTA KARAWELA - CIARKO PBS BANK 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Bramki: 0:1 Malasiński (7), 1:1 Bomastek - Marmurowicz (9), 2:1 Jankowski (11), 2:2 Vitek (12), 3:2 Bomastek (18), 4:2 Marmurowicz (29), 5:2 Marmurowicz (50).
NESTA: Witkowski - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kuchnicki, Marmurowicz, - Koseda, Smeja, Jankowski, Dzięgiel, Ziółkowski - Porębski, Lidtke, Połącarz, K. Kalinowski, Minge - Maj, Gimiński, Husak, Pieniak, M. Kalinowski.

O trzy punkty łatwo nie było. Wicelider rozgrywek już w 7. minucie objął prowadzenie. Podrażnieni torunianie ruszyli do ataków. Bramki Bomastka i Jankowskiego w ciągu półtorej minuty wystarczyły, żeby wyjść na prowadzenie. Sanocczanie odpowiedzieli trafieniem Vitka.

W końcówce pierwszej tercji znów przypomniał o sobie Bomastek. Kapitan Nesty mocno uderzył krążek, Odrobny "wypluł" go, a wobec dobitki toruńskiego skrzydłowego był bezradny.

Bomastek wraz z Marmu-rowiczem byli najjaśniejszymi postaciami wśród hokeistów z pola. Asystował przy golu kapitana Nesty, a później przyczynił się do dwóch kolejnych trafień. Po jego zagraniach w 29. i 50. minucie hokeiści Ciarko PBS Bank tak się zagubili, że umieszczali "gumę" we własnej bramce. Ostatecznie gole przypisano Marmurowiczowi. "Ojcem zwycięstwa" nad Ciarko trzeba uznać bramkarza Witkowskiego. Popisywał się paradami, interweniował z poświęceniem, wywierał presję na rywalach m.in. na Vitku, który w sytuacji "sam na sam" trafił w słupek. W sumie obronił blisko 40 strzałów w światło bramki!

Przeczytaj też: ** Nesta Karawela Toruń znów przegrała!
-Zagraliśmy z charyzmą, a nie z ironicznymi uśmieszkami. Trzeba przyznać, że w pojedynku przeciwko Ciarko pomogło nam szczęście. Z premedytacją wykorzystaliśmy błędy sanoc-czan, a sami dobrze zorganizowaliśmy się w obronie. Cieszy mnie, że tacy zawodnicy jak Bomastek pociągnęli grę w trudnych momentach. Sen z powiek spędzają urazy barków Kosedy i Kalinowskiego - mówi Wiesław Walicki, trener Nesty.
We wtorek Nesta gra w Tychach z GKS, niespodziewanym liderem rozgrywek (godz. 17).
Pozostałe wyniki PLH: 5. kolejka: GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie 1:2 k. (1:0, 0:1, 0:0, k. 1:2), ComArch Cracovia - MMKS Podhale Nowy Targ 10:0 (5:0, 3:0, 2:0), Zagłębie Sosnowiec - Ciarko PBS Sanok 1:4 (0:1, 1:1, 0:2).6. kolejka: MMKS Podhale - Zagłębie 5:2 (0:0, 3:1, 2:1), Aksam Unia - GKS Tychy 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), JKH GKS - ComArch Cracovia 5:4 (1:0, 2:1, 2:3).