Niespodzianka w Sanoku. Nesta Mires Toruń ma pierwszy punkt

Jarosław Dołęga zaliczył asystę przy wyrównującym golu w Sanoku.
Jarosław Dołęga zaliczył asystę przy wyrównującym golu w Sanoku. Sławomir Kowalski
Zaledwie 8 sekund wystarczyło torunianom, żeby strzelić dwa gole i doprowadzić do dogrywki w Sanoku. Beniaminek już nie ma 0 na koncie.

Ciarko Sanok - Nesta Mires Toruń 3:2 (0:0, 2:0, 0:2, d. 1:0)

Bramki: 1:0 Danton - Breault, Olander (21), 2:0 Breault - Danton, Sproule (26), 2:1 Kalinowski - Zacharenka (46), 2:2 Kuchnicki - Dołęga, Huzarski (46), 3:2 Danton - Lipsbergs (62)

NESTA MIRES: Plaskiewicz - Lidke, Huzarski,, Dzięgiel, Kuchnicki, Dołęga - Kamko, Zacharenka, Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Żyliński, Podsiadło, Strużyk, Winiarski, Bomastek - Skólmowski, Heyka, Husak, Wiśniewski, Pieniak.

To był udany weeekend dla toruńskich hokeistów. W piątek strzelili pierwszą bramkę w ekstraklasie po prawie trzech latach przerwy, choć zwycięstwa to jeszcze nie dało. W niedzielę beniaminek niespodziewanie urwał punkt w Sanoku.
W barwach gospodarzy błyszczała pierwsza formacja, w której grają Polacy, Łotysz i dwóch Kanadyjczyków. To właśnie jeden z nich, Mike Danton, był bohaterem meczu: otworzył wynik na początku 2. tercji i dał Ciarko wygraną w dogrywce.

Torunianie także jednak wracają zadowoleni. W 46 minucie w ciągu zaledwie 8 sekund dwa razy pokonali Mateusza Skrabalaka. Znowu dobry mecz zagrał Michał Plaskiewicz, który obronił wiele groźnych strzałów gospodarzy.

We wtorek o godz. 18.30 Nesta Mires podejmie Cracovię.

W innych meczach 3. kolejki: Orlik Opole - Naprzód Janów 5:3, Unia Oświęcim - Polonia Bytom 3:4 (dogr.), SMS U20 - JKH Jastrzębie 2:7, TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 5:1, Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 9:0

1. KS Unia 4 10 17:10
2. TatrySki Podhale 3 9 17:2
3. Comarch Cracovia 3 8 21:6
4. Ciarko PBS Bank 3 8 8:5
5. GKS Tychy 4 6 25:12
6. Orlik Opole 3 6 17:6
7. JKH GKS 3 6 11:5
8. TMH Polonia 3 3 10:11