Nesta Karawela wspaniale walczyła. Od 0:3 do 7:5 w Sosnowcu!

W niedzielę torunianie zagrają po raz kolejny w Sosnowcu.
W niedzielę torunianie zagrają po raz kolejny w Sosnowcu. Paweł Skraba
Nesta Karawela po zaciekłym boju wygrywa w Sosnowcu. Wiadomo, że I runda play out w ten weekend się nie skończy.

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

ZAGŁĘBIE - NESTA KARAWELA 5:7 (3:2, 1:2,.1:3)
Bramki: 1:0 Zachariasz - Ślusarczyk, Voznik (2), 2:0 Szewczyk - Zdenek (4), 3:0 Zdenek - Dołęga, Cychowski (9), 3:1 Bkuks - Bomastek (11), 3:2 Gaisins - Kalinowski (19), 4:2 Kuc - Kostecki (28), 4:3 Ziółkowski - Koseda (34), 4:4 Kalinowski - Bluks (39), 4:5 Ziółkowski - Jankowski (52), 5:5Cychowski - Zdenek, Działo (53), 5:6 Baranyk - Ziólkowski(55), 5:7 Ziółkowski - Wróbel (60).
NESTA KARAWELA: Plaskiewicz - Bluks, Gaisins, Bomastek, Kalinowski, Baranyk - Koseda, Smeja, Wróbel, Dzięgiel, Jankowski - Porębski, Lidtke, Minge, Kuchnicki, Marmurowicz - Gimiński, Huzarski, Winiarski, Chrzanowski, Ziółkowski.

Torunian nie zbiło z tropu nawet prowadzenie 3:0 Zagłębia po dziewięciu minutach gry. Jeszcze przed przerwą dwa razy Szydłowskiego pokonali nasi Łotysze i walka rozgorzała na dobre.

Bohaterem ekipy toruńskiej był zawodzący w rundzie zasadniczej Tomasz Ziółkowski. Były napastnik Stoczniowca najpierw strzelił kontaktową bramkę, potem asystował przy golu na prowadzenie i wreszcie w ostatniej minucie wykorzystał pustą bramkę Zagłębia Sosnowiec.

W serii do czterech zwycięstw jest 2:2. W niedzielę obie drużyny zmierzą się po raz piaty, znowu w Sosnowcu.