Hokeiści z Torunia w finale I ligi! [zdjęcia]

KTH okazało się godnym i wymagającym rywalem w półfinale.
KTH okazało się godnym i wymagającym rywalem w półfinale. Sławomir Kowalski
W decydującym meczu półfinału Nesta na Tor-Torze pokonała 3:1 KTH Krynica. W finale zagra o awans z Zagłębiem Sosnowiec.
Nesta Toruń – KTH Krynica 3:1Nesta Toruń – KTH Krynica 3:1

Nesta Toruń - KTH Krynica

Nesta Toruń - KTH Krynica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Lidtke - Dzięgiel, Gazda (24), 2:0 Kalinowski (30), 3:0 Gościmiński - Strużyk (56), 3:1 Chabior (60)
NESTA: Plaskiewicz - Gazda, Gimiński, Minge, Kuchnicki, Kalinowski - Lidtke, A. Jaworski, Dzięgiel, Chrzanowski, Bomastek - Huzarski, Mądrowski, Strużyk, Gościmiński, J. Jaworski - Rodziewicz, Skólmowski, Pieniak, Winiarski, Husak

Po wyrównanej i bezbramkowej pierwszej tercji, w drugiej gospodarze wreszcie pokonali Nikofora Szczerbę. Bramek mogło zresztą paść więcej, ale w 26. minucie Jacek Dzięgiel nie wykorzystał rzutu karnego. Potem przewaga Nesty nie podlegała dyskusji (w celnych strzałach 44:30), ale gospodarze mogli spokojniej odetchnąć dopiero w 56. minucie, gdy trzeciego gola strzelił Kamil Gościmiński.

Nesta wygrała półfinał 2:1. W finale zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec, które w sobote w decydującym meczu drugiej pary pokonało 2:1 Stoczniowca Gdańsk.