Co miesiąc we włocławskim Wydziale Komunikacji rejestrowanych jest o 50 proc. pojazdów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Łączna liczba zarejestrowanych samochodów przekroczyła już 49 tysięcy. Do tego dochodzi
wydawanie licencji
na przewóz osób i mienia, w tym dla taksówkarzy, których jest w mieście blisko 370, przyjmowanie wniosków i wydawanie praw jazdy, kwestie związane z organizacją ruchu. - Nowością jest możliwość sprawdzenia w internecie na jakim etapie jest nasza sprawa związana z wydaniem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego - mówi Maria Kotwasińska, naczelnik wydziału. Aby system mógł zidentyfikować konkretną sprawę należy podać swój PESEL, imię oraz nazwisko. W przypadku dowodu rejestracyjnego podać należy numer rejestracyjny oraz ostatnich pięć znaków z numeru nadwozia. Kliknięcie w swój wniosek będzie możliwe po wejściu na stronę www.wloclawek.pl, link "ogłoszenia". Statusy wyświetlają się w kolejności: "Przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne", co oznacza, że trwają czynności wyjaśniające i sprawdzające, bądź dokument jest w trakcie produkcji w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. "Przyjęto dokument , do odbioru" - to z kolei informacja, że można udać się po odbiór prawa jazdy. - Pracujemy nad tym, by interesanci mogli już wkrótce większość spraw w naszym wydziale załatwiać przez internet, bez konieczności fatygowania się do urzędu - zapewnia Maria Kotwasińska.
Z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie wpłynęło właśnie pisemne potwierdzenie o przydzieleniu dodatkowych pięciu stanowisk komputerowych dla włocławskiego wydziału. Warszawska wytwórnia wyposaży też włocławską komunikację w trzy drukarki do czasowych dowodów rejestracyjnych.
- Nowoczesny sprzęt to dla nas podstawowa sprawa. Umożliwia bowiem coraz sprawniejsze załatwianie rosnącej rzeszy interesantów - podkreśla naczelnik Maria Kotwasińska. Obecnie wydział komunikacji posiada 11 takich komputerowych stanowisk.