Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie wstrzymają prac na A1, poszukiwani pracownicy do budowy

Paweł Marwitz
fot. Lech Kamiński
Decyzja wojewody na budowę odcinka autostrady A1 z Lubicza do Czerniewic nie została uchylona. Nie ma też zakazu rozpoczęcia budowy - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To odpowiedź na doniesienia Gazety Wyborczej, jakoby Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił pozwolenie na budowę fragmentu autostrady z Lubicza do Czerniewic.

Sprawa dotyczy tego, że GDDKiA kreśląc dojazd od strony Torunia do węzła autostradowego w Lubiczu nie wzięła pod uwagę planów miasta, które zamierza zmodernizować tę trasę i wcześniej przygotowało swój projekt. Miasto chce, aby dojazd Szosą Lubicką do A1 odbywał się po wiadukcie kolejowym nad torami przecinającymi Szosę.

Drogowcy z GDDKiA chcieli zostawić jezdnię na obecnym poziomie. Sprawa trafiła więc do sądu.

- Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie jedynie uchylił zaskarżoną przez miasto decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zatwierdził projekt budowlany i pozwolenie na budowę 11 km odcinka A1 z Lubicza do Czerniewic - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA. - Sąd zlecił, aby inspektor rozpatrując odwołanie miasta przeanalizował projekt budowlany i uwzględnił otrzymane przez miasto pozwolenie na budowę z 2006 roku.

Drogowcy uspokajają, że całość dokumentacji technicznej dotyczącej konfliktowego odcinka A1 nie jest jeszcze gotowa, więc zmiany do projektu uwzględniające rozwiązania miejskie mogą zostać wprowadzone, o ile nie będą wymagały zmiany decyzji lokalizacyjnej lub środowiskowej.

Poszukiwani pracownicy

Już ruszają pierwsze prace przy budowie autostrady A1 na terenie powiatu toruńskiego. Potrzebni są pracownicy.

Generalny wykonawca inwestycji Skanska-Ndi przewiduje, że w szczytowych fazach budowy autostrady, wraz z podwykonawcami pracować może nawet 4,5 tysiąca osób.

- Jeżeli chodzi o pracowników fizycznych, to będziemy poszukiwać wykwalifikowanych pracowników z doświadczeniem w budowie dróg i mostów oraz operatorów z uprawnieniami klasy I i II - wyjaśnia Małgorzata Dobosz z konsorcjum Skanska-Ndi. - Zakładamy, że w ciągu trzech lat budowy zatrudnimy dodatkowo około pół tysiąca pracowników. Już teraz rozpoczęliśmy rekrutację.

Firma w tej chwili poszukuje pracowników na stanowiska: kierownik robót (roboty drogowe, roboty mostowe), inżynier budowy (roboty drogowe, roboty mostowe), inżynier budowy (planowanie), inżynier budowy/specjalista (koordynacja sprzętu), Inżynier budowy/specjalista (zaopatrzenie), majster (roboty drogowe, roboty mostowe), majster (kopalnie), specjalista ds. logistyki, ds. środowiska, ds. BHP, ds. rozliczeń, ds. rozliczeń (SRS), koordynator (kopalnie i transport), geodeta, laborant.

W sprawach rekrutacji na powyższe stanowiska można kontaktować się drogą e-mailową na adres: [email protected] lub [email protected]
Aktualne informacje o ofertach pracy oraz wymaganych dokumentach można znaleźć na stronie internetowej www.skanska.pl

- Już teraz zainteresowanie na te stanowiska jest bardzo duże - mówi Małgorzata Dobosz. - Warto na bieżąco odwiedzać naszą stronę, bo ofert pracy będzie w najbliższym czasie jeszcze więcej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska