Niesamowita końcówka meczu w Szczecinie. Zawisza Bydgoszcz pokonał Pogoń! [wideo]

(STYK)
Wojciech Kaczmarek, bramkarz Zawiszy.
Wojciech Kaczmarek, bramkarz Zawiszy. fot. Paweł Skraba
W meczu 34. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza pokonał na wyjeździe Pogoń Szczecin 2:1. Bydgoszczanie przerwali więc serię pięciu przegranych meczów ligowych.

W pierwszej połowie lepiej na boisku prezentowali się piłkarze Pogoni i zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie 1:0. Bramkę dla "portowców" strzelił już w 8. minucie Adam Frączczak.

Link do relacji na żywo: Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz na żywo
Po zmianie stron zawiszanie zaczęli grać lepiej. Byli znacznie aktywniejsi i stwarzali sobie wiele sytuacji do zdobycia bramki. Długo jednak nie potrafili pokonać Janukiewicza.

W 70. minucie z boiska wyleciał Lewandowski. Bydgoszczanie jeszcze agresywniej dążyli do wyrównania. Udało się w 88. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Petasz. W doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa strzelił Kadu.

- Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobrze. Zasłużyliśmy tutaj na jakąś zdobycz punktowa, choć niekoniecznie musiały to być trzy. Przede wszystkim chcieliśmy zagrać dobre spotkanie i przerwać tę spiralę porażek. To nam się dzisiaj udało. Wielkie słowa uznania dla moich chłopców. Nigdy nie miałem do nich pretensji, dlatego jesteśmy w tym miejscu, gdzie jesteśmy i gdzie zespoły z miejsc 9-16 chciałyby być - powiedział trener Zawiszy Ryszard Tarasiewicz.

Pogoń Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (1:0)
Bramki: Frączczak (8′) oraz Petasz (88′), Kadu (90+2′)
POGOŃ (trener Dariusz Wdowczyk): Janukiewicz - Rudol, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Frączczak, Murawski, Walski (46. Popara), Akahoshi (79. Hernani), Kun (63. Małecki), Robak.
ZAWISZA (trener Ryszard Tarasiewicz): Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Nawotczyński, Ziajka - Drygas, Wójcicki - Alvarihno, Geworgian (77. Dudek), Carlos (77. Petasz) - Kadu.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).