Niesamowity mecz w Inowrocławiu [podsumowanie 20. kolejki IV ligi]

(S-G), (STYK)
20. kolejka IV ligi za nami. Niesamowity przebieg miał mecz z w Inowrocławiu, gdzie Cuiavia podejmowała LTP Lubanie.

IV liga. Dąb Barcin - Noteć Łabiszyn

W sobotnie popołudnie, zacięty mecz odbył się w Inowrocławiu. Niewiele brakowało, aby nowy lider stracił punkty z LTP. Cuiavia pokazała jednak charakter. Mimo iż tym razem zespołowi nie "szło", gospodarze potrafili wywalczyć zwycięstwo. - Sędzia przedłużył mecz o 5 minut, a ostatni gol wpadł w 11 minucie doliczonego czasu gry - mówi Leon Wiśniewski, prezes LTP.

Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się fani brodnickiej jedenastki. Dotychczasowy lider przegrał na własnym boisku, w meczu na szczycie z Krajną 0:1, tracąc bramkę w końcowej fazie spotkania. Tym samym beniaminek z Sępólna Krajeńskiego awansował na 3. pozycję w tabeli. Do ostatniej minuty trwała zażarta walka o zwycięstwo w rywalizacji Flisaka z Pogonią. Ostatecznie mecz czołowych drużyn 4. ligi zakończył się podziałem punktów.

Pod tężniami, Zdrój nie dał szans beniaminkowi z Chełmna, zwyciężając 3:1. Z kolei w Chełmży, miejscowa Legia prowadziła z Unią Gniewkowo, do przerwy 1:0, po bramce Pawła Waleckiego. Mimo okazji z obu stron, w drugiej połowie, wynik nie uległ zmianie. Po dwóch trafieniach Mariusza Kowalskiego, Start pokonał w Radziejowie Grom Osie i awansował w tabeli. W rozgrywanym najpóźniej spotkaniu 20. kolejki Unia Wąbrzeźno podzieliła się punktami z Goplanią, choć gospodarze prowadzili już 2:0. - W ostatnich 20 minutach mogliśmy nawet wyjść nawet prowadzenie. Przycisnęliśmy rywala - relacjonował Andrzej Prabucki, prezes Goplanii.

Maciej Szłyk zadebiutował na ławce trenerskiej Dębu i dziś jest na ustach wszystkich barcinian. Drużyna, która ostatnie zwycięstwo odniosła 14 sierpnia okazała się lepsza w derbowym meczu z Notecią Łabiszyn.

Dokumentacja 20. kolejki:
Dąb Barcin - Noteć Łabiszyn 2:0 (1:0). Bramki: Dawid Radecki (11), Mariusz Chęś (90). Sędziował: Mirosław Oparczyk (Bydgoszcz). Widzów - 700. Żółte kartki: Kaszyński, A. Ostrowski, Plewa (D), Mucha (N).

Cuiavia Inowrocław - LTP Lubanie 4:3 (2:2). Bramki: Krzysztof Kretkowski (20), Mariusz Cichowlas (32. głową), Mateusz Kucharski (77), Michał Skonieczny (90+4) oraz Rafał Lisota - 2 (23, 51), Piotr Olszewski (17). Sędziował: Tomasz Szubiński (Bydgoszcz). Widzów - 250. Żółte kartki: Kucharski, Kowalski (C), Zapiec, Laskowski (L).

Zdrój Ciechocinek - KS Chełminianka 3:1 (1:0). Bramki: Marcin Majchrzak (20), Marcin Modrzejewski (51), Romuald Jastrzębski (75) oraz Sułkowski (55). Sędziował: Jarosław Gryckiewicz (Toruń). Widzów - 150. Żółte kartki: Gzyl, Morwiński, Petrykowski, Jastrzębski, S. Makowski (Z), Szulc, Mueller, Ernest, R. Baranowski (C).

Flisak Złotoria - Pogoń Mogilno 1:1 (0:1). Bramki: Łukasz Drwięga (79) oraz Dawid Deresiewicz (43). Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin). Widzów - 150. Żółte kartki: Streich (F), Szyszkowski (P).
Sparta/Unifreeze Brodnica - Krajna Sępólno Krajeńskie 0:1 (0:0). Bramka: Sławomir Kosmela (78). Sędziował: Marcin Wołowski (Toruń). Widzów - 300. Żółte kartki: M. Ratkowski jr, Klonowski (S), Kaczyński, Tyda (K).

Start Radziejów - Grom Osie 2:0 (1:0). Bramki: Mariusz Kowalski - 2 (38, 80). Sędziował: Daniel Mateusiak (Szubin). Widzów - 100. Żółte kartki: Świerski, Matusiak (S), M. Ostrowski, Wolski (G).
Legia Chełmża - Unia Gniewkowo 1:0 (1:0). Bramka: Paweł Walecki (44). Sędziował: Artur Rózga (Sadki). Widzów - 200. Żółte kartki: P. Smolarz, R. Lewandowski, Zielniewski (L), Z. Baranowski (U).

Unia Wąbrzeźno - Goplania Inowrocław 2:2 (2:0). Bramki: Jarosław Rybszleger (9), Filip Ciechacki (22) oraz Łukasz Kempski (52), Łukasz Paczkowski (63). Sędziował: Mateusz Gajewski (Złotopole). Widzów - 250. Żółte kartki: Nowicki, P. Wiśniewski, Matuszak (U), Mat. Kowalski, Goczkowski (G).
Zaległości 16. kolejki

W środę, 13 kwietnia rozegrano dwa zaległe mecze (16. kolejki) rundy wiosennej 4. ligi K-PZPN.
Unia Wąbrzeźno - KS Chełminianka Chełmno 2:2 (2:0). Bramki: Tomasz Słojkowski (22), Piotr Murawski (28) oraz Rafał Baranowski (55), Adam Szulc (89). Sędziował: Jacek Siwa (Mogilno). Widzów - 200. Żółte kartki: D. Kalinowski, Ziółkowski, Matuszak, Krysztofiak (U).

Grom Osie - Goplania Inowrocław 0:1 (0:0). Bramka: Adam Bujak (62). Sędziował: Marcin Wołowski (Toruń). Widzów - 50. Żółte kartki: M. Łytkowski, Chrzanowski (G), Szyperski, Tyjas, Niewiadomski (G); czerwone - Chrzanowski (72. G), A. Kolmajer (85. G).