Nietoperze czekają na koniec zimy [zdjęcia]
Na Krajnę w sobotę przyjechali chiropterolodzy, którzy szukali hibernujące nietoperze. Te już jakiś czas temu ucięły sobie drzemkę i czekają na koniec zimy. Krajeński Park Krajobrazowy kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Może dlatego, że jest to najmłodszy park krajobrazowy w województwie kujawsko-pomorskim. Jedną z odkrywanych właśnie ciekawostek są nietoperze. Pierwsza akcja ich liczenia i rozpoznawania została przeprowadzona latem. W sobotę kolejna, choć tylko jednodniowa - tym razem jednak szukano nietoperzy śpiących, czyli hibernujących o tej porze roku. Na Krajnę przyjechał w tym celu chiropterolog dr Mateusz Ciechanowski z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Gdańskiego. Nie był sam. Towarzyszyły mu bowiem Marta Szurlej z Akademickiego Koła Chiropterologicznego Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" przy UG w Gdańsku oraz Zuzanna Wikar ze Studenckiego Koła Naukowego Teriologów przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zimowe liczenie nietoperzy zainteresowało też ornitologów - Dawida Kilona oraz Michała Kugacza, którzy towarzyszyli naukowcom przez cały dzień.Na zdjęciu: Marta Szurlej z Akademickiego Koła Chiropterologicznego szuka nietoperzy w szczelinach w jednej z piwnic na terenie Krajny.***Zobacz także: Wizyta w ośrodku dla nietoperzyŹródło: STORYFUL/x-news
Na Krajnę w sobotę przyjechali chiropterolodzy, którzy szukali hibernujące nietoperze. Te już jakiś czas temu ucięły sobie drzemkę i czekają na koniec zimy. Krajeński Park Krajobrazowy kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Może dlatego, że jest to najmłodszy park krajobrazowy w województwie kujawsko-pomorskim. Jedną z odkrywanych właśnie ciekawostek są nietoperze. Pierwsza akcja ich liczenia i rozpoznawania została przeprowadzona latem. W sobotę kolejna, choć tylko jednodniowa - tym razem jednak szukano nietoperzy śpiących, czyli hibernujących o tej porze roku.
Na Krajnę przyjechał w tym celu chiropterolog dr Mateusz Ciechanowski z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Uniwersytetu Gdańskiego. Nie był sam. Towarzyszyły mu bowiem Marta Szurlej z Akademickiego Koła Chiropterologicznego Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra" przy UG w Gdańsku oraz Zuzanna Wikar ze Studenckiego Koła Naukowego Teriologów przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Zimowe liczenie nietoperzy zainteresowało też ornitologów - Dawida Kilona oraz Michała Kugacza, którzy towarzyszyli naukowcom przez cały dzień.