Nieudany start Katarzyny Piter w Ningbo. Polka już poza turniejem

Łukasz Konstanty
Katarzyna Piter (z prawej). Zdjęcie ilustracyjne.
Katarzyna Piter (z prawej). Zdjęcie ilustracyjne. Fot. IMAGO/Mathias Schulz
Katarzyna Piter i Anastasia Detiuc nie zaliczą startu w deblowym turnieju WTA 250 w Ningbo do udanych. Polsko-czeski duet już w pierwszym meczu przegrał z Czeszką Lindą Fruhvirtową i Australijką Darią Saville 6:7, 1:6.

Piter i Detiuc rozstawione z numerem cztery w Ningbo

Doświadczona polska tenisistka z tą samą partnerką startowała w ubiegłym tygodniu w innym turnieju rozgrywanym w Chinach. Podczas rywalizacji w Kantonie deblistki dotarły do półfinału, w którym przegrały dopiero po rozgrywanym do dziesięciu super tie-breaku.

W Ningbo, gdzie wystartowały Polka i Czeszka, także można było się spodziewać podobnego rezultatu, wszak wspomniana dwójka została rozstawiona z numerem cztery. Już pierwsze rywalki okazały się jednak przeszkodą nie do sforsowania.

Niewykorzystana szansa Piter i Detiuc

Piter i Detiuc mogą zwłaszcza żałować braku zwycięstwa w pierwszym secie. Już na jego początku zyskały przewagę przełamania, którą utrzymywały aż do stanu 5-4. W ostatniej chwili czesko-australijski duet odrobił jednak stratę, a potem doprowadził do tie-breaka. Choć Katarzyna i Anastasia miały w nim piłkę setową (6-5), nie zdołały zamknąć partii i ostatecznie przegrały 7-9.

Drugi set to dominacja Fruhvirtovej i Saville, które od stanu 2-1 nie pozwoliły rywalkom na wygranie choćby jednego gema. W nagrodę w ćwierćfinale zmierzą się z Chinkami Shuo Feng i Wushuang Zheng.