Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niezwykła sportowa przygoda dla kilkuset polskich uczniów. Zakończyły się Olimpijskie Campy Fair Play

AK
To była wielka sportowa przygoda, którą na całe życie zapamięta kilkuset uczniów z pięciu szkół wyłonionych w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, bo w listopadzie i grudniu mogli wziąć udział w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku i Cetniewie w trzech Olimpijskich Campach Fair Play. To sześciodniowe obozy sportowe, w czasie których uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe oraz czerpać inspirację od doświadczonych i utytułowanych olimpijczyków, w tym znakomitych polskich medalistów olimpijskich oraz edukatorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W trakcie campów ich uczestnicy poznali m.in. mistrzynię olimpijską w wioślarstwie Natalię Madaj-Smolińską, wicemistrzynię i brązową medalistkę, również wioślarkę, Agnieszkę Kobus-Zawojską, olimpijkę w taekwondo Aleksandrę Kowalczuk, olimpijkę w biathlonie Weronikę Nowakowską i brązowego medalistę w łyżwiarstwie szybkim Konrada Niedźwiedzkiego.

– Każdy z naszych wielkich olimpijczyków wniósł bardzo wiele wiedzy dla uczestników campów. Bardzo dziękuję im za zaangażowanie w Olimpijskie Campy Fair Play i bardzo się cieszę, iż mogli spotkać się z naszymi uczestnikami. Program, wspaniałe spotkania i same miejsca obozów, bo przecież uczniowie mogli na własnej skórze poczuć, jak wyglądają przygotowania największych gwiazd polskiego sportu do najważniejszych startów, w tym igrzysk olimpijskich. Nasi młodzi adepci olimpizmu są nadzieją na dobre jutro – mówi Katarzyna Deberny, dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W programie wszystkich campów – dwóch w Szczyrku i jednego w Cetniewie – były treningi, w trakcie których uczestnicy mogli poznać różne dyscypliny sportu, m.in. wioślarstwo, pływanie, koszykówkę, biathlon, lekkoatletykę, szermierkę czy łyżwiarstwo szybkie. Oprócz tego odbywały się zajęcia z zakresu wartości olimpijskich, gry integracyjne i sprawnościowe, zajęcie plastyczne czy pogadanki motywacyjne prowadzone przez edukatorów PKOl i dziecięcego psychologa sportu.

Szkoły, które brały udział w campach, organizowanych przez PKOl podobnie jak #BiegFairPlayPKOl we współpracy z programem KINDER Joy of moving, zostały wyłonione w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, w którym udział wzięło aż 709 szkół z całej Polski. Zadaniem uczniów każdej z nich było przygotowanie relacji z biegu. Spośród ponad czterystu nadesłanych prac kapituła wybrała pięć najlepszych, które pokazały zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli oraz radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku. Ostatecznie do udziału w campach zaproszono uczniów ze szkół podstawowych w Cierchach, Strzegocinie, nr 3 w Kozienicach, Kobiernicach i Izabelinie. Pomysłodawczynią ogólnopolskiego biegu według idei fair play jest Hanna Wawrowska – przewodnicząca Rady Fair Play przy prezesie PKOl.

Warto podkreślić, iż wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play. W 2024 roku planowana jest kolejna edycja #BieguFairPlayPKOl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska