Budowa linii tramwajowej na JAR

Docelowo nowa fabryka ma dać 300 nowych miejsc pracy, w pierwszym etapie ok. 150. Zakład jest bardzo nowoczesny, a technologia ekologiczna, tak samo jak cele produkcyjne - są nimi drewniane moduły dla budownictwa. Powstawać z nich będą wielkopowierzchniowe obiekty takie jak szpitale, szkoły biura.
Uroczysta inauguracja działalności zakładu MOD21 w Ostaszewie pod Toruniem odbyła się we wtorek, 29 listopada. Zaproszono na nią blisko tysiąc osób. Dla krajowych i zagranicznych gości oprócz zwiedzania fabryki przygotowano też 21 atrakcji ze świata high-tech, VR, modułów i ekologii. Otwarcie fabryki zwieńczył panel dyskusyjny pod tytułem: „Budowanie przyszłości” prof. Hansa Joachima Schellnhubera, prezesa Polskiej Rady Biznesu Wojciecha Kostrzewy oraz ambasadora Niemiec w Polsce Thomasa Baggera.
Polecamy
Prezes: "Pełną parą ruszymy w styczniu"
W ramach nowego obszaru biznesowego rozwijanego pod marką MOD21, Grupa Erbud planuje realizację dużych budowli z obiektów modułowych z drewna – hoteli, biurowców, akademików, szpitali, budynków użyteczności publicznej. Grupa zamierza osiągnąć pełną moc produkcyjną zakładu w Ostaszewie w 2026 roku i będzie produkować wówczas ok. 100 tys. mkw. powierzchni całkowitej modułów rocznie.
Polecamy
- Jesteśmy gotowi, aby w przyszłym roku rozpocząć produkcję i sprzedaż. Dziś mamy skompletowaną załogę i park maszynowy. Pełną parą wystartujemy w styczniu. Wtedy też podpiszemy pierwsze kontrakty, część z nich mamy już na stole. Obiekty modułowe oparte na drewnie to przyszłość budownictwa. Realizacja w tym modelu jest szybka, efektywna energetycznie, a same obiekty, przy zachowaniu wysokich standardów realizacji, będą trwałe i energooszczędne. Budownictwo modułowe z ekologicznych materiałów odnawialnych doskonale wpisuje się w unijny plan zielonej transformacji gospodarki, której jednym z filarów rozwój produktów i usług o ograniczonym, optymalnie bliskim zeru śladzie węglowym. Przypomnę, że z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie opracowaliśmy kalkulator porównujący ślad węglowy tradycyjnego budownictwa opartego na betonie oraz na modułach z drewna – mówi Theodor Kaczmarczyk, prezes MOD21.
Silny nacisk na ekologię
Zakład MOD2 spełnia wysokie standardy ekologiczne, a docelowo ma być obiektem neutralnym energetycznie i zeroemisyjnym. W zakładzie zakończono montaż linii produkcyjnej, dostarczanej przez niemiecką firmę WEINMANN, światowego lidera w segmencie wyposażenia zakładów produkcji materiałów dla budownictwa prefabrykowanego.
Polecamy
- Chcesz przekazać paczkę na Ukrainę? Przynieś ją do 3 grudnia. Będzie transport
- Ogromne kolejki. To, co dzieje się teraz i przed świętami na zakupach to horror!
- Toruń. Rozbudową budynków straży pożarnej przy ulicy Prostej coraz bliżej
- 17-latka została matką. Trzy miesiące później zabrano ją od dziecka. Dlaczego?
- Ekologia od dawna wpisana jest w DNA naszej grupy budowlanej. ERBUD chce być liderem i wyznaczać trendy w procesie transformacji. Istotnym krokiem w tym kierunku jest produkcja drewnianych obiektów modułowych. W opinii ekspertów to właśnie budownictwo drewniane jest właściwym kierunkiem na osiągnięcie neutralności klimatycznej w budownictwie. Branża ta odpowiada obecnie za 38 proc. emisji CO2 do atmosfery - podkreśla Marcin Kasprzak, dyrektor ds. komunikacji i PR w Erbudzie.
WARTO WIEDZIEĆ: 32 lata doświadczenia Erbudu
- Grupa kapitałowa Erbud jest największą grupą budowlaną w Polsce niebędącą częścią międzynarodowych holdingów. Ma ponad 32-letnie doświadczenie na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, zielonej energii, serwisie dla przemysłu i inżynierii. Rocznie realizuje projekty o wartości ponad 4,5 mld zł. Od 2007 roku spółka Erbud jest notowana na GPW w Warszawie.
Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku: