https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe hale sportowe dla bydgoskich szkół. Gdzie powstaną?

Na nową halę sportową czekają m.in. uczniowie "elektronika"
Na nową halę sportową czekają m.in. uczniowie "elektronika" Tomasz Czachorowski
Hale sportowe powstaną przy ulicy Kcyńskiej, Granicznej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz przy „elektroniku”.

Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy to najlepsze technikum w Polsce w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy”. Placówka po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu podium.
Prezydent Rafał Bruski w nagrodę za zwycięstwo w rankingu obiecał szkole nową halę sportową. Koszt inwestycji to 6 mln zł.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Wymiary hali to 43 na 23 metry. Na boisku będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i miejsca treningowe. Zaplanowano też m.in. siłownię, salę fitness, szatnie, zaplecze sanitarno-magazynowe, widownię na 250 osób. Długo na salę gimnastyczną czekali też uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Będzie boisko o wymiarach ok. 19 na 36 metrów oraz trybuna na ponad 120 widzów, a także siłownie i sale do ćwiczeń. Na 8,3 mln zł szacowany jest koszt budowy hali sportowej z funkcją rehabilitacyjną przy Zespole Szkół nr 14 przy Kcyńskiej.

Czytaj także:Mikołaj Bogdanowicz: Dobrze się czuję, gdy trzeba decydować [rozmowa]

Miasto chce starać się o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Natomiast o pieniądze z PFRON-u miasto chce wnioskować w przypadku budowy sali rehabilitacyjno-sportowej przy Specjalnym Ośrodko Szkolno-Wychowawczym przy ul. Granicznej. Budowa obiektu pochłonie około 5 mln. Budowa wszystkich hal ma zakończyć się w 2019 roku.

Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji z kraju [7.12.2017]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska