Oba powołania wręczyła w Warszawie Joanna Kopczyńska, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.
Piotr Kurnatowski zastąpił na stanowisku Grzegorza Smytrego, który odszedł na emeryturę. Nowy dyrektor ukończył studia z zakresu administracji publicznej, politologii i nauk społecznych na WSP w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe na kierunku -szacowanie nieruchomości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
Od ponad 25 lat związany z gospodarką wodną, jest ekspertem w tej dziedzinie. Współpracował z różnymi instytucjami. Doradzał m.in. jednostkom administracji publicznej i podległym im zakładom, jednostkom organizacyjnym Lasów Państwowych, gminnym spółkom wodnym, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz policji. Zajmował się również ochroną środowiska, gospodarką odpadami oraz sprawami z zakresu geologii.
To też może Cię zainteresować
Pracował min. w Wydziale Dewizowym Banku Gospodarki Żywnościowej w Inowrocławiu, w Wydziale Ochrony Środowiska Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Mogilnie, zaś przez ostatnie 6 lat był kierownikiem Działu Zgód Wodnoprawnych w Zarządzie Zlewni Wód Polskich w Inowrocławiu.
Gra hobbystycznie w siatkówkę, piłkę nożną, uprawia sporty walki, jeździ na nartach, pływa. Lubi podróże, zwiedzanie nowych miejsc, wycieczki samochodowe. Lubi też grzybobranie.
- Odpręża mnie praca w ogrodzie, majsterkowanie i naprawienie różnych rzeczy. Kiedyś namiętnie czytałem książki przygodowe, westerny i szpiegowskie Szklarskiego, Maya, Ludluma, Forsytha i innych - dodaje Piotr Kurnatowski.
Koordynował rewitalizację Bydgoskiego Węzła Wodnego
Andrzej Ryński ukończył studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Posiada 30 - letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansów publicznych na stanowiskach zarządczych.
Karierę rozpoczął w międzynarodowych organizacjach pozarządowych. W kolejnych latach pracował w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Gdańsku na stanowisku zastępcy dyrektora ds. technicznych, gdzie doświadczenie w realizacji projektów trudnych i innowacyjnych było podstawą powierzenia mu m.in. koordynowania, przygotowań i realizacji projektów, przy wsparciu funduszy zagranicznych. Koordynował zatem m.in. „Rewitalizację Kanału Elbląskiego”, „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław”, czy „Rewitalizację Bydgoskiego Węzła Wodnego”.
Następnie zatrudniony został jako zastępca dyrektora w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni, nadzorując utrzymanie infrastruktury miasta oraz realizując szereg inwestycji, w tym związanych z gospodarowaniem wodami opadowymi oraz koordynując strategiczny projekt inwestycyjny – KLIMATyczne Centrum (jego celem było stworzenie przyjaznych przestrzeni w mieście, zgodnych z ideą błękitno-zielonej infrastruktury).
W samorządzie gdyńskim, powierzono mu również stanowisko naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, co jednocześnie oznaczało włączenie do Kolegium Prezydenta, które opiniuje się wszystkie zagadnienia dotyczące funkcjonowania miasta. W ostatnich dwóch latach związany z samorządem warszawskim, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Zarządzania Ruchem Drogowym.
Nowy dyrektor RZGW w Gdańsku preferuje różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu - regularnie biega, jeździ na rowerze, morsuje i pływa. Interesuje się muzyką, szczególnie w wydaniu koncertowym, sam gra też na gitarze. Z pozostałych zainteresowań warto wspomnieć cukiernictwo i grafikę komputerową.
