Teren zabudowy mieszkaniowej w rejonie ulic Wierzbińskiego i Niemojewskich otrzymał - na wniosek Zarządu Osiedla Stary Rąbin, Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomoi Urzędu Miasta, Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego - nazwę Adama Poszwińskiego.
Adam Poszwiński (1881-1942) był dziennikarzem, działaczem społecznym i narodowym. Studiował ekonomię i nauki polityczne. W 1908 r., został powołany na redaktora naczelnego "Dziennika Kujawskiego" w Inowrocławiu. Pracę zawodową łączył z działalnością społeczną w Towarzystwie Samopomocy Naukowej Męskiej, Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół". Publikował artykuły i wygłaszał odczyty o treściach narodowych, co nie zawsze podobało się władzy pruskiej. Wytaczano mu procesy sądowe. W 1916 r. wszedł w skład Tajnego Międzypartyjnego Komitetu Obywatelskiego w Poznaniu, a później został sekretarzem Centralnego Komitetu Wykonawczego i członkiem Komisariatu Naczelnej Rady Ludowej.
Po uzyskaniu niepodległości, Poszwiński został wiceministrem byłej Dzielnicy Pruskiej, kierował Towarzystwem Akcyjnym "Drukarnia Pomorska" w Grudziądzu i działał w Radzie Naczelnej Stronnictwa Pracy. Utrzymywał kontakty z Inowrocławiem. Miastu poświęcił kilka książek. Natomiast podczas okupacji hitlerowskiej działał w ruchu konspiracyjnym. Wpadł w ręce gestapo. W lipcu 1942 r. został rozstrzelany.