Nowoczesna nauka - tablice interaktywne w brodnickich...

  Nowoczesna nauka - tablice interaktywne w brodnickich podstawówkach

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Kreda, pył? Odchodzą do lamusa.

  Kreda, pył? Odchodzą do lamusa. ©Fot. sxc.hu

  Do ponad 500 szkół podstawowych w województwie kujawsko-pomorskim trafią tablice interaktywne. Na liście nie brakuje placówek z powiatu brodnickiego.
  Kreda, pył? Odchodzą do lamusa.

  Kreda, pył? Odchodzą do lamusa. ©Fot. sxc.hu

  Nasze tablice interaktywne to świetne narzędzia dydaktyczne, które pozwalają uatrakcyjnić zajęcia nauczycielom i dają wiele frajdy dzieciom - tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

  Ta edycja projektu skierowana jest głównie do starszych uczniów szkół podstawowych. Ze wsparcia po raz pierwszy skorzystają też szkoły niepubliczne. W skład każdego zestawu wejdzie: tablica, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. Powstanie też internetowy portal dla szkół uczestniczących w projekcie. W jego przygotowanie włączą się wszystkie szkoły, do których trafią tablice, tworząc społeczność udostępniającą i wymieniającą między sobą wytworzone materiały.

  Aktualnie trwa przygotowanie postępowania przetargowego na dostawcę urządzeń. Tablice trafią do szkół w przyszłym roku szkolnym.

  Gdzie dokładnie? Do podstawówek w: Nowych Świerczynach, Radoszkach, Bobrowie, Drużynach, Kruszynach, Małkach, Nieżywięciu, SP nr 1, 2, 4, 7 w Brodnicy, Gortatowie, Szabdzie, Gorczenicy, Brzoziu, Jajkowie, Wielkim Leźnie, Osieku, Strzygach, Świedziebni, Janowie, Pokrzydowie, Zbicznie, Miesiączkowie, Grążawach.

  Szacunkowa wartość projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej to 32,5 miliona złotych. Wsparcie z RPO - 24,4 miliona złotych. Chęć udziału w projekcie zgłosiło 130 jednostek samorządu lokalnego, a także 23 podmioty prowadzące niepubliczne szkoły podstawowe.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej