https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 65-letniego mieszkańca gminy Kurzętnik, który znęcał się nad swoją żoną

KPP NML
- W rodzinie tej wcześniej założono procedurę Niebieskiej Karty. Okazało się jednak, że pomimo wizyt dzielnicowego oraz pracy innych członków Zespołu Interdyscyplinarnego mężczyzna nadal gnębił żonę. Po kolejnej interwencji policjanci zatrzymali sprawcę w policyjnym areszcie odizolowując go od pokrzywdzonej - informuje Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Mężczyzna - znajdując się pod wpływem alkoholu - wszczynał domowe awantury. Wyzywał żonę, poniżał, groził pozbawieniem życia, uderzał rękoma po całym ciele oraz szarpał i popychał. Mężczyzna został wcześniej zobowiązany do opuszczenia wspólnego mieszkania jednak nie wywiązał się z tego.

Mieszkaniec gminy Kurzętnik usłyszał zarzuty znęcania się nad osobą najbliższą i uszkodzenia ciała.
- Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, sąd zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mieszkaniec gminy Kurzętnik najbliższe dwa miesiące spędzi w więzieniu. Za znęcanie się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku 65-latkowi grozi wyższa kara, do 7,5 roku pozbawienia wolności bowiem już wcześniej karany był za podobne przestępstwo i odbywał za to karę w zakładzie karnym tłumaczy policjantka.

Zobacz koniecznie: Uważaj! Skuteczna egzekucja komornicza może pozostawić cię z niczym

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska