O g. 8.30 autobus odjeżdża spod apteki w Ryńsku, aby kolejno zabierać pasażerów z okolicznych miejscowości:
★ g.8.32 Ryńsk I,
★ g. 8.37 Trzciano,
★ g. 8.40 Przydwórz,
★ g. 8.44 Przydwórz I,
★ g. 8.50 Czaple,
★ g. 8.56 Uciąż,
★ g. 9.01 Trzcianek,
★ g. 9.05 Łabędź,
★ g. 9.11 ul. Wolności , Wąbrzeźno,
★ g. 9.13 Ul. Matejki, Wąbrzeźno,
★ g. 9.15 dworzec w Wąbrzeźnie.
Autobus rusza z dworca w trasę powrotną o g. 11.50.
Czytaj także:
Nie ma biletu, nie ma pasażera...nie ma kursu w powiecie wąbrzeskim
Jak informuje „Pomorską” Łukasz Gapiński, zastępca wójta gminy Ryńsk, połączenie utworzono mając na uwadze oczekiwania mieszkańców gminy.
Przypomnijmy, że także na łamach „Pomorskiej” mówili, że - nie mając samochodu - nie mają także możliwości dojazdu do lekarza czy szpitala w Wąbrzeźnie.
Jak zaznacza Łukasz Gapiński, połączenie działa od dwóch tygodni, jednak - jak na razie - niewiele osób z niego korzystało, czasem nawet tylko jedna osoba w trakcie kursu.
Do nowego połączenia wykorzystano autobus PKS Grudziądz, którym przewożone są dzieci do szkoły, a którego kierowca bezczynnie czekał na zakończenie przez nich lekcji w szkole.
