Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kamień Krajeński. Drugi w tym roku

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Przekazanie wozów strażackich i motopomp jednostkom OSP z województwa kujawsko-pomorskiego.
Przekazanie wozów strażackich i motopomp jednostkom OSP z województwa kujawsko-pomorskiego. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieniu Krajeńskim trafił nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. W czwartek, 14 grudnia, kierownictwo jednostki uczestniczyło w Toruniu w oficjalnym przekazaniu wozu. Jego zakup był 65 procentach dofinansowany z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego przekazał 13 wozów pożarniczych i 16 motopomp wykorzystywanych w akcjach ratowniczo-gaśniczych do jednostek ochotniczych straży pożarnych w całym regionie. Wśród nich są dwie jednostki z powiatu sępoleńskiego. Nowy wóz trafił do OSP Kamień Krajeński, a motopompa do OSP Komierowo.

- Zależy nam na tym, aby druhowie mieli do dyspozycji najwyższej jakości sprzęt, dlatego nasze wsparcie będziemy kontynuować. W nowej unijnej perspektywie finansowej mamy na ten cel jeszcze więcej środków  – zapewnił marszałek Piotr Całbecki.

Gospodarz województwa podziękował za zaangażowanie w realizacji projektów adresowanych strażakom także obecnemu na uroczystości posłowi Zbigniewowi Sosnowskiemu. W spotkaniu uczestniczyli także członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, radni województwa Stanisław Pawlak i Robert Malinowski oraz przedstawiciele środowiska ochotniczych straży pożarnych.

OSP Kamień z nowym wozem

Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy ford transit wspomoże działania druhów z OSP Kamień Krajeński. Kosztował pół miliona złotych, z czego 175 tysięcy złotych stanowi wkład własny gminy Kamień. To już drugi samochód, który trafił do tej jednostki w tym roku. Wcześniej OSP nabyła średni samochód za blisko milion złotych dofinansowany z budżetu państwa.

W gminie Kamień Krajeński działa dziewięć ochotniczych straży pożarnych, które zrzeszają łącznie 391 członków, w tym 19 kobiet. Jednostka OSP Kamień znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Jej nowoczesne wyposażenie jest bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Miasteczko leży bowiem wzdłuż drogi krajowej nr 25, na której często dochodzi do wypadków i kolizji.

Zobacz zdjęcia z przekazania wozów jednostkom OSP z Kujaw i Pomorza:

Motopompa dla OSP Komierowo

Nowoczesną, fabrycznie nową motopompę otrzymali strażacy z OSP Komierowo. Będzie ona uzupełnieniem sprzętu, którym dysponują tamtejsi druhowie. To już drugi tegoroczny nabytek dla tej jednostki. Latem OSP Komierowo otrzymało wart ponad milion złotych nowy wóz strażacki.

Motopompa kosztowała 46 tysięcy złotych. 31 tysięcy to środki pochodzące Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 15 tysięcy złotych dołożyła gmina Sępólno Krajeńskie. Nowa motopompa będzie przydatna w akcjach gaśniczych. Jej zaletą jest mobilność. Może być ona przewożona nawet na niewielkich pojazdach dostawczych.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska