Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O gender w przedszkolach na razie cisza

(pio)
Gender czy nie gender - przedszkolaki dobrze się bawią.
Gender czy nie gender - przedszkolaki dobrze się bawią. Andrzej Muszyński
Na rynku pojawiła się publikacja "Równościowe przedszkole". Ma pomóc nauczycielom tłumaczyć przedszkolakom ideologię gender. Są u nas przedszkola chętne do realizacji takich zajęć?

Obrazek z przychodni w Bydgoszczy. Po korytarzu biega sobie może półtoraroczny chłopiec. Ma długie włosy. Przed gabinetem czeka też o parę lat starszy chłopiec. Starszy pyta mamę: - A kto to jest? Matka odpowiada, że chłopiec przecież. Kilkulatkowi nie pasuje: - No jak to, chłopiec z długimi włosami? Aaaa, to ten gender chyba.

O gender jest głośno w całym kraju, z wyjątkiem przedszkoli.

Przeczytaj również: "Nie dla gender. Nie dla lewackiej propagandy!" Debata o gender w Teatrze Polskim [zdjęcia]

Wiedza podręcznikowa

Na rynku pojawił się właśnie podręcznik "Równościowe przedszkole. Jak uczynić wychowanie przedszkolne wrażliwym na płeć". I - posługując się poradnikiem - wychowawcy w przedszkolach mają przekazywać maluchom informacje związane z ideologią gender.

Autorki publikacji proponują m.in., żeby w ramach równości płci, chłopcy ubierali dziewczęce stroje, a dziewczęta zakładały chłopięce ciuchy.

Program na razie jest realizowany w czterech województwach (w naszym nie) w około 20 placówkach.

A co u nas? - Nie. Przynajmniej na razie nie - odpowiada Katarzyna Machalińska, dyrektorka Przedszkola nr 31 w Bydgoszczy. Podobnie w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Toruniu. Tak samo - we włocławskiej "dziewiątce".

Dlaczego? - Nie ma takiej potrzeby - dodaje pani dyrektor z bydgoskiego przedszkola.

Maluchy nie pytają (bo w temat nie są wtajemniczeni), a ich rodzice też nie są zainteresowani. - Po co robić dzieciom wodę z mózgu? - oburzają się niektóre matki i ojcowie. - Podrosną, to się dowiedzą, gdy same zaczną o to pytać.

Może nawet szybciej zaczną uczyć się o gender. - W lutym organizujemy zebranie z rodzicami i jeśli pojawi się z ich strony taka propozycja, zastanowimy się nad takimi zajęciami - wyjaśnia Dorota Gładkowska, dyrektor Przedszkola nr 2 w Toruniu.

Maluchy - jeśli w ogóle - to będą miały pogadanki. Najpierw rodzice będą musieli zgodzić się na udział dziecka w nietypowych zajęciach.

"Prawdziwe" lekcje o życiu seksualnym zaczynają się znacznie później niż w przedszkolu. - Od czwartej klasy szkoły podstawowej - informuje Tadeusz Dąbrowski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w kuratorium oświaty. - Uczniowie mają przedmiot "Wychowanie do życia w rodzinie".

Z protestem w tle

Na tych nietypowych lekcjach odbywa się uświadamianie dzieciaków. Niektórym środowiskom nawet to uświadamianie "starszaków" się nie podoba. Są stowarzyszenia prorodzinne, które już protestują przeciwko promowaniu ideologii gender w szkołach średnich. Tłumaczą, że na rozpowszechnianiu gender zależy głównie ateistom i wrogom Kościoła.

***
U nas w regionie protestów na razie nie ma.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska