Obchody Dni Chełmna ruszają już dziś. Będzie "Jary" i...

  Obchody Dni Chełmna ruszają już dziś. Będzie "Jary" i Oddział Zamknięty oraz Stefano Terrazino

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do poniedziałku w Mieście Zakochanych będzie wesoło, barwnie, tanecznie i smacznie. A to za sprawą obchodów Dni Chełmna i imprez towarzyszących temu świętu.
  Gwiazda muzyczną Dni Chełmna będzie Jary i Oddział Zamknięty

  Gwiazda muzyczną Dni Chełmna będzie Jary i Oddział Zamknięty ©Agata Jankowska/archiwum

  Dziś zaplanowano kilka wystaw: godz. 11 - w bibliotece, o 18 - w muzeum, o 19 - w „Rondzie”. Tam też wystąpią artystki z partnerskiego Kaniova.

  Jutro o godz. 16 na rynku rozpocznie się Festyn Rodzinny „Śpiewajmy razem w Mieście Zakochanych”.

  Włoski amant i rock’n’rolowiec  Będą prezentacje wokalistów Teachre’ s Crew i z ChDK, animacje dla dzieci z grupą eventową FUNimki, dmuchany park rozrywki, pokazy wozów bojowych i sprzętu gaśniczego w ramach akcji „Bezpieczne i ekologiczne wakacje” oraz rozstrzygnięcie konkursu na kartkę pocztową. Wystąpi Stefano Terrazino - włoski tancerz, aktor i wokalista, który popularność zyskał dzięki programowi „Taniec z Gwiazdami”.
  Wygrał 3. edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Ludmila Saltykowa i Olena Smilianska - Rock Cover Band Momenty - zaśpiewają hity polskiej muzyki pop-rockowej i rockowej. Po nich sceną zawładnie gwiazda wieczoru - Jary i Oddział Zamknięty.

  O godz. 19 w farze kolejny koncert z cyklu „XVI Chełmińskich Wieczorów Organowych”.

  Lis na placu zabaw posiał panikę. Pożarł szczura!

  W sobotę, o godz. 13, w Muzeum Ziemi Chełmińskiej zaplanowano IX Wernisaż Twórczości Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK. O godz. 18 z kolei w kinie „Rondo” rozpocznie się minikabareton z Szymonem Łątkowskim i Kabaretem FiFa - RaFa. Łątkowski stworzył własny styl - połączenie sztuki kabaretowej z teatrem i stand upem. Współpracuje z kabaretem Smile i regularnie występującym w telewizyjnych programach kabaretowych. Kabaret FiFa-RaFa prężnie się rozwija. Zabawa, rozrywka, śmiech - te słowa najlepiej opisują to co dzieje się podczas ich występu. Ich skecz „Ksiądz” odniósł sukces telewizyjny. Bilety w cenie 15 złotych są do nabycia w ChDK i w kasie kina przed występem.

  W niedzielę o godz. 6 rozpoczną się zawody spinningowe o puchar dyrektora ChDK. Zapisy prowadzone są w sklepie wędkarskim przy ul. Dworcowej 11. O godz. 10.30 na rynku ruszy kolejny „Spacerek po Chełmnie”. Będzie okazja poznać z przewodnikiem dzieje Sanktuarium Maryjnego (Studzienka, Bramka, fara). O godz. 13 na starówce rozpocznie się V Festiwal Piosenki Religijnej „W ramionach Matki”, o 17 zagra Orkiestra Dęta ChDK, a o godz. 20 - zespół U Studni. To jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

  W poniedziałek, o godz. 13, w Bramce zagra ZPiT Pomorze.

  Od dziś do 2 lipca, między godz. 10 a 17 będzie możliwość zwiedzenia zabytków: kościołów: pw. św. Piotra i św. Pawła ul. Wodna, pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja ul. Franciszkańska, św. Ducha ul. Toruńska, fary z wejściem na wieżę widokową, pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty - Zespół klasztorny Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.

  W weekend odbędzie się Odpust Chełmiński. Przybędzie wielu pielgrzymów. W niedzielę zaplanowano msze św. o godz. 7, 8.30, 10, 11.30, 13 (fara), 16 (kaplica, Braka), 18 (fara i procesja do studzienki), 24 - Pasterka Maryjna; w poniedziałek: o godz. 6 (przy studzience), 7, 8.30,18 (fara), 11 - Suma Odpustowa i procesja Eucharystyczna, 16 (kaplica, Bramka). O godz. 9.30 nastąpi powitanie pielgrzymki niewidomych, a o godz. 17 - nowenna ku czci Matki Bożej Chełmińskiej.  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018