MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od 1 września zmiany w odprawach ciężarówek na polsko-ukraińskiej granicy

PAP
BiOSG
Od 1 września na przejściach granicznych z Ukrainą wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne odpraw pojazdów w ruchu towarowym. Na podkarpackim odcinku granicy ciężarówki o masie całkowitej do 7,5 tony będą odprawiane wyłącznie w Budomierzu i Krościenku, te o większej masie zaś w Medyce i Korczowej.

Jak poinformował chor. szt. Andrzej Bembenek z zespołu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zmiany te obowiązywać będą od 1 września do 30 listopada br.

Zgodnie z wytycznymi od 1 września pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 7,5 tony na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą odprawiane będą wyłącznie na drogowych przejściach: Budomierz – Hruszew oraz Krościenko – Smolnica.

Natomiast odprawy pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony będą możliwe wyłącznie na drogowych przejściach granicznych: Korczowa – Krakowiec oraz Medyka – Szeginie.

„W przypadku przewozu towarów podlegających kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN), Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (PIW), Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) i Inspekcji Jakości Handlowej Produktów Rolno-Spożywczych (IJHARS) – kontrole prowadzone są na dotychczasowych zasadach w wyznaczonych zgodnie z obowiązującymi przepisami punktach kontroli granicznej” – podaje na swojej stronie BiOSG.

Bieszczadzki Oddział SG przypomina też, jakie przejścia graniczne funkcjonują na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą. To: Korczowa-Krakowiec, gdzie odbywa się ruch osobowy i towarowy, a od 16 sierpnia wznowione zostały tam odprawy autokarów na kierunku wjazdowym do Polski, a także Medyka-Szeginie z ruchem osobowym, w tym także pieszym i towarowym; Budomierz-Hruszew, gdzie odbywa się ruch osobowy, a od 15 czerwca także i towarowy do 7,5 tony, wcześniej tylko ruch osobowy i pojazdów do 3,5 tony. Zmiany te wprowadzono pilotażowo na 6 miesięcy.

„Dotyczy on środków transportu przeznaczonych do przewozu towarów, które podlegają kontroli granicznej i celnej. Kontrola graniczna samochodów osobowych oraz autobusów realizowana jest na dotychczasowych zasadach. Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na wzrost przepływu towarów przez granicę z Ukrainą” – podano na stronie BiOSG.

Ponadto na Podkarpaciu działają przejścia graniczne Krościenko-Smolnica, gdzie jest ruch osobowy i towarowy do 7,5 ton oraz kolejowe przejście osobowe Przemyśl-Mościska.

BiOSG przypomina też, że z uwagi na sytuację migracyjną, decyzją Komendanta Głównego SG na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego z Ukrainy do Polski.

Informacje dotyczące przejść z Ukrainą na odcinku granicy w woj. lubelskim dostępne są na stronie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Gala Mistrzowie Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Od 1 września zmiany w odprawach ciężarówek na polsko-ukraińskiej granicy - Nowiny

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska