- Interesujemy się turystyką, dlatego założyliśmy swoją amatorską grupę turystyczną - piszą młodzi ludzie na Facebooku. - Naszym celem jest odkrywanie nowych - nieznanych nam dotąd ciekawych miejsc oraz poznawanie ich walorów historycznych, kulturowych i krajoznawczych.
Nie chcą siedzieć w domu przed komputerem, wolą w aktywny i dość interesujący sposób organizować sobie wolny czas poprzez poznawanie nieodkrytych zakątków gminy oraz Borów Tucholskich. Dzięki samodzielnemu odkrywaniu zakamarków, odwiedzaniu poszczególnych sołectw, wyszukiwaniu ciekawych ludzi oraz rozmów z nimi i lokalną społecznością będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę, aby dobrze w przyszłości pełnić rolę młodzieżowych przewodników turystycznych.
- Chcielibyśmy poznać inne ciekawe miejsca w Polsce, by móc przenieść dobre praktyki i pomóc w rozwoju gminy, ale główną przeszkodą w realizacji naszych celów i marzeń są bariery finansowe - dodają młodzi. - Dlatego celem naszej zbiórki jest pozyskanie środków na wspólny wyjazd naszej grupy w Bieszczady. Jest to nasze marzenie i wierzymy, że uda nas się je zrealizować przy waszej pomocy.
Na co przeznaczą pieniądze? - Zebrane fundusze w całości przeznaczymy na pokrycie kosztów naszego wyjazdu w Bieszczady - zakwaterowanie, wyżywienie, przewodnik, autokar w obie strony - wyliczają zapaleńcy. - Jeśli chcielibyście pomóc spełnić nam nasze marzenie, będziemy z całego naszego serducha bardzo wdzięczni za każdą wpłatę, udostępnienie innym naszej prośby oraz za pomoc! - dodają młodzi z gminy Cekcyn.
Pomóc można, wpłacając dowolną kwotę na stronie pomagamy.pl - Marzenia młodzieży z Cekcyna.
Nietypowe zdarzenia z regionu. Niektóre Was zaskoczą [zdjęcia]
INFO Z POLSKI 13.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.