Wyznaczono już obszar miasta, który uznaje się za zdegradowany i wymagający inwestycji - nie tylko tych w budynki i ulice, ale i tych społecznych - w ludzi. To ulice: Dworcowa, Kolejowa, Królowej Jadwigi, Transportowców, Matejki, Jana Pawła II, Przytorowa, Gen. Maczka, Gen. Hallera.
Wzięto pod uwagę wiele czynników - m.in. stopień bezrobocia, liczbę osób korzystających z pomocy społecznej czy przestępczość. Najważniejsze jednak, że na takie obszary można pozyskać pieniądze z Unii. Plany już są - remont dworca PKP i utworzenie tzw. węzła komunikacyjnego. Radni podejmą stosowną uchwałę. Ale nie może się obyć bez konsultacji społecznych. Dlatego burmistrz Czerska ogłasza przystąpienie do konsultacji społecznych projektu.
Konsultacje mają na celu zebranie od osób zainteresowanych uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Potrwają do 20 czerwca. Spotkanie informacyjne przybliżające istotę rewitalizacji i metodologię wyznaczenia proponowanego obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta będzie 13 czerwca o godzinie 18 w sali narad Urzędu Miejskiego. Będzie też, uwaga, spacer studyjny. Oczywiście zaraz po zakończeniu spotkania.
Zbieranie uwag, propozycji i opinii będzie przeprowadzone również w formie elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Wypełnione formularze można dostarczyć do 20 czerwca na adres: [email protected]; drogą korespondencyjną lub osobiście na adres: Biuro Funduszy, Urząd Miejski w Czersku, ul. Kościuszki 27, pokój 53. Formularz konsultacyjny oraz projekt uchwały z załącznikami są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej - bip.czersk.pl, na stronie - czersk.pl i w Biurze Funduszy Urzędu Miejskiego.