Odrodzenie Polonii/Ostromecko. Sześć goli w Nakle [podsumowanie 21. kolejki V ligi g.1]

(ARKL), (S-G)
W najciekawszym spotkaniu 21. kolejki V ligi grupy 1 bydgoska Polonia/Ostromecko nie dała szans wiceliderowi Pomorzaninowi Toruń. Trzy punkty wywalczyła także drużyna Spójni/Sanitrans Białe Błota.

POLONIA/OSTROMECKO - POMORZANIN TORUŃ 4:1 (1:0)
Bramki: Tomasz Bruski (41), Marcin Pawełczak 2 (47 i 80), Rafał Kubacki (62) - Łukasz Wierzchowski (51)
POLONIA/OSTROMECKO: Świetlik - Bethke, Gabruś, Podraza, Dahlke (46. Andrearczyk) - Ciża, Janka, Plewiński, Kubacki - Bruski (55. Paczkowski), Pawełczak.
POMORZANIN: Szymański - T. Wierzchowski, Ł. Wierzchowski, Jarosz, Frasz, Szepietowski (80. Kuberski), Pietrowski, Dulgich (70. Jasiński), Wieliczko, Elsner.

Derbowemu pojedynkowi bydgosko-toruńskiemu smaczku dodawał fakt, że obie drużyny zachowują szanse na awans do IV ligi. Choć w przypadku Polonii/Ostromecko szanse wydawały się iluzoryczne, to gospodarze nie zamierzali składać broni i oddać Pomorzaninowi punktów bez walki.

Spotkanie od pierwszych minut było wyrównane, a sytuacji nie brakowało z obu stron. Poloniści stwarzali zagrożone pod toruńską bramką głównie po stałych fragmentach. Gdy wydawało się, że zespoły zejdą do szatni przy bezbramkowym remisie, do siatki Pomorzanina trafił Tomasz Bruski. "Brutus" kropnął z dystansu, czym kompletnie zaskoczył bramkarza gości Sebastiana Szymańskiego. - Tomek uderzył fantastycznie - komplementował strzał podopiecznego Maciej Karabasz, trener Polonii/Ostromecko. - Szymański mógł zrobić więcej przy tym strzale - żałuje Zbigniew Figurski, szkoleniowiec Pomorzanina.

Po przerwie miejsce Martina Dahlke zajął junior Paweł Andrearczyk. - Starał się jak mógł, ale czeka go jeszcze dużo pracy. Przede wszystkim musi nadrobić zaległości w przygotowaniu taktycznym - wyjaśnia Maciej Karabasz, szkoleniowiec Polonii/Ostromecko.

Kilkadziesiąt sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę poloniści podwyższyli prowadzenie. Do siatki Pomorzanina trafił Maciej Pawełczak. Goście z Torunia nie załamali się i w 51. minucie zdobyli bramkę kontaktową za sprawą trafienia Łukasza Wierzchowskiego. Bydgoszczanie w drugiej połowie grali szybciej i przede wszystkim dokładniej, co przełożyło się na dorobek bramkowy. Najpierw w 62. minucie potężnie z 30 metrów pod poprzeczkę huknął Rafał Kubacki, a na dziesięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Pawełczak.

- Mecz był wyrównany, ale ten wynik nie jest sprawiedliwym rezultatem. Plac, na którym graliśmy, nie przypominał boiska. Prędzej kartoflisko. Warunki były jednak identyczne dla obu drużyn - mówił po meczu Figurki, który w sobotę nie mógł skorzystać z pięciu podstawowych zawodników. - Nie zagrali u nas Rychcik, Ciężkowski, Drygalski, Kwiatkowski i Pelc - dodaje.

Po sobotnim zwycięstwie Karabaszowi spadł kamień z serca. Jego drużyna wreszcie wygrała na własnym boisku i wciąż zachowuje, choć niewielkie, szanse na awans. - Z chłopakami porozmawialiśmy w szatni przed tym meczem. Widziałem w nich złość, gdyż nie tak wyobrażaliśmy sobie początek rundy. Wygrana z Pomorzaninem pozwoli uwierzyć, że jeszcze nie wszystko stracone w tym sezonie - kończy szkoleniowiec polonistów.

16. Sparta II Dortom Br. 21 10 14-50

Spójnia/Sanitrans Białe Błota - KS Gminy.Chełmża Cyklon Kończewice 2:0 (0:0). Bramki: Krzysztof Bołkiński (58), Krzysztof Krawczyk (76). Sędziował: Łukasz Uciński (Szubin). Widzów - 100. Żółte kartki: S. Zieliński, Pawski, Szurgot (S).

KP Polonia Bydgoszcz/Ostromecko - Pomorzanin Toruń 4:1 (1:0). Bramki: Maciej Pawełczak - 2 (47, 71), Tomasz Bruski (37), Rafał Kubacki (65) oraz Łukasz Wierzchowski (53). Sędziował: Piotr Jaranowski (Rajmundów). Widzów - 100. Żółte kartki: Gabruś, Janka (PB), T. Wierzchowski, Elsner (PT).

Czarni Nakło - Pomorzanin Serock 3:3 (1:2). Bramki: Arkadiusz Garczewski (17), Marcin Kemnitz (65), Karol Danielewski (86) oraz Radosław Mik - 2 (40, 47), Patryk Kempa (35). Sędziował: Adam Bauza (Szubin). Widzów - 150.

Promień Kowalewo Pomorskie - Victoria Lisewo 2:1 (1:1). Bramki: Paweł Mazurowski (22), Sławomir Dębowski (89) oraz Paweł Goral (45). Sędziował: Filip Krzywicki (Włocławek). Widzów - 450. Żółte kartki: Kazanowski (P), Adamczyk (V).

Start/Eco-Pol Pruszcz - Strażak Przechowo 1:2 (1:1). Bramki: Przemysław Karpiuk (44) oraz Łukasz Subkowski (45), Andrzej Gładek (52). Sędziował: Mikołaj Chromiński (Ciechocinek). Widzów - 50. Żółte kartki:

Drwęca Golub-Dobrzyń - Olimpia II Grudziądz 3:1 (1:1). Bramki: Przemysław Rutkowski (38), Przemysław Perłowski (67), Dariusz Niburski (90+1) oraz Wojciech Rogiewicz (3). Sędziował: Radosław Ziarkowski (Włocławek). Widzów - 150. Żółte kartki: Perłowski, Trędewcz (D), Koczur, Rogiewicz, Michalak, Krause (O).

KS Unislavia - Start Warlubie 0:4 (0:1). Bramki: Jarosław Kopiński (44), Adam Reise (65), Michał Zarembski (80), Michał Pokora (89). Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów - 150. Żółte kartki: Berej, Karłowski, Kawalec (U), Klamczyński (S); czerwona - Dólny (80. U).