Zobacz wideo: Szacunek zbiorów zbóż, warzyw i owoców w 2021 roku
Jak tłumaczy rzecznik prezydenta, spółka Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe realizując swoje działania na rzecz wsparcia rozwoju małych i średnich przedsiębiorców, w szczególności poprzez ułatwienie im dostępu do finansowania dłużnego oraz ich kompleksową obsługę w tym zakresie m.in. doradztwo i szkolenia, bazuje na środkach pozyskiwanych z instytucji zewnętrznych, głównie marszałkowskich. - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyraził wolę ich odzyskania, a co za tym idzie należało podjąć konkretne działania, mające na celu uniknięcie wygaszenia działalności spółki - wyjaśnia Karol Piernicki.
W związku z tym władze Grudziądza zdecydowały, że część zadań spółki Grudziądzkie Poręczenia Kredytowe ma zostać przeniesionych do spółki, posiadającej długoletnie doświadczenie we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, czyli Grudziądzkiego Parku Przemysłowego, którego właśnie prezesem jest Leszek Mrazek.
- W tej chwili trwają analizy formalno-prawne, które z zadań będą mogły być przeniesione do GPP, a które pozostaną w GPK. Analizy potrwają kilka miesięcy - informuje Karol Piernicki, rzecznik prezydenta.
Ponadto prezydent Grudziądza pragnie podkreślić bardzo dużą rolę, jaką odegrały GPK w swojej dotychczasowej trzynastoletniej działalności na rzecz wsparcia grudziądzkich przedsiębiorców. - I właśnie dlatego zadania realizowane przez GPP mają być prowadzone z wykorzystaniem kompetencji oraz doświadczenia osób z Grudziądzkich Poręczeń Kredytowych - podsumowuje Karol Piernicki.
Przypomnijmy, że Robert Koźlikowski z funkcji prezesa GPK został odwołany na początku ubiegłego tygodnia.
