Olimpia nadal z kompletem punktów. Grudziądzanie wygrali w Janikowie

Daniel Ludwiński
Dariusz Bloch
Nie ma zmiany na czele tabeli III grupy. W najciekawszym z punktu widzenia kibica z naszego regionu spotkaniu Olimpia Grudziądz pokonała na wyjeździe Unię Janikowo 1:0.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w zupełnie różnych rolach - gospodarze zajmowali miejsce tuż nad strefą spadkową, podczas gdy Olimpia jako jedyna w całych rozgrywkach miała komplet punktów i mimo rozegrania dopiero sześciu kolejek już o cztery punkty wyprzedzała w tabeli kolejny zespół.

Warto przeczytać

W sobotnie popołudnie pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem bezbramkowym, choć goście mieli najlepszą możliwą okazję w postaci rzutu karnego, ostatecznie obronionego przez Gracjana Fabiszewskiego, bramkarza Unii.

Czas pokazał, że najważniejsze wydarzenia dla losów meczu miały miejsce tuż po przerwie. Od razu po wznowieniu gry bramkę dla Olimpii zdobył bowiem Tomasz Kaczmarek. Cios zadany tuż po przerwie okazał się być ciosem decydującym - grudziądzanie utrzymali prowadzenie już do końca meczu i odnieśli tym samym siódme zwycięstwo z rzędu.