Olimpia/Unia Grudziądz, mistrz Polski daje lekcję tenisa w Rzeszowie. Wygrywa do zera

(marz)
Piotr Szafranek, trener Olimpii/Unii (pierwszy z lewej): - Przeciwników znaliśmy. Przygotowaliśmy się nadzwyczaj starannie. W środku Lech Piotrowski, honorowy prezes ASTS Olimpia/Unia. Maryla Rzeszut
Nikt się nie spodziewał, że mecz będzie tak jednostronny. Politechnika na kolanach, w swojej hali! W 80 minut grudziądzanie uporali się z akademikami...

Tylko jeden set "urwali" rzeszowianie

Tomislav Kolarek zakończył mecz pokonując Szymańskiego 3:0 (3,4,5).
Tomislav Kolarek zakończył mecz pokonując Szymańskiego 3:0 (3,4,5). Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

POLITECHNIKA - OLIMPIA/UNIA 0:3
Wyniki: Paweł Chmiel - Patryk Chojnowski 1:3 (-4,-6,11,-8), Tomasz Lewandowski - Huang Sheng Sheng 0:3 (-10,-7,-9), Filip Szymański - Tomislav Kolarek 0:3 (-3,-4,-5).

Drużynowy mistrz Polski Olimpia/Unia rozgromiła na wyjeździe SPAR Extramarket AZS Politechnikę Rzeszowską. A wyglądało na to, że mecz będzie wyrównany. AZS Politechnika pokonała na wyjeździe mocną Polonię Bytom i powinna skuteczniej stawić czoło Olimpii/Unii.

Mecz był ładny, ale - niestety - do jednej bramki. Nie brakowało znakomitych akcji na wysokim poziomie.

Tylko jednego seta "urwał" grudziądzanom Paweł Chmiel, w pojedynku z Patrykiem Chojnowskim. W pierwszych dwóch setach rzeszowianin był jednak niemal bezradny. Chojnowski grał szybkie, agresywne piłki, a z mocnym backhandem i forhandem był niezwykle skuteczny.

Podpowiedzi grającego trenera Politechniki Tomasza Lewandowskiego i zmiana stylu gry, m.in. serwisu, sprawiły, że gra nabrała rumieńców. Chmiel toczył partnerską walkę w 3. secie i także w 4. Generalnie jednak Chojnowski kontrolował grę i zwyciężył.

Rzeszowian mogło zaskoczyć ustawienie: Chojnowski na pozycji nr 2

Ciekawy był pojedynek Lewandowskiego z Huangiem Sheng Shengiem. Lewandowski- aktualny, indywidualny wicemistrz Polski - dysponuje najszybszymi piłkami w kraju (zostało to zmierzone). Piłeczka uderzana właśnie przez niego leci z największą prędkością (w polskiej Superlidze). Tajwańczyk poradził sobie jednak z Lewandowskim, po wyrównanym 1. secie, pewniej wygrał dwa kolejne i kropke nad "i" miał postawić trzeci z grudziądzan, Tomislav Kolarek.

Kolarek - to najlepszy obecnie zawodnik reprezentacji Chorwacji. Ograny z tenisistami z całej Europy i wieloma Azjatami. Punktował Szymańskiego bezlitośnie. Rywal Chorwata nie znalazł recepty na precyzyjną, dobrą technicznie grę Kolarka i poległ.

Olimpia/Unia uwinęła się w niespełna półtorej godziny!

Piotr Szafranek, trener Olimpii/Unii: - Politechnika grała na swoim poziomie, nie miała słabego dnia, tylko nasza drużyna była przygotowana bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że w Rzeszowie może być ciężko. Rozpracowaliśmy przeciwników. To są znani nam zawodnicy. Dla gospodarzy mogło być zaskoczeniem, że Patryk Chojnowski grał na pozycji numer 2. Zmieniliśmy ustawienie, w porównaniu z derby z Energą/Manekinem. Z kolei grający trener Politechniki, Tomek Lewandowski liczył na rewanż z Huangiem Sheng Shengiem, który się nie powiódł. A na koniec Kolarek grał perfekcyjnie, nie popełniał błędów. Jest naprawdę w dobrej formie.

Olimpia/Unia Grudziądz jest liderem Wschodzący Białystok Superligi.