Olimpia/Unia Grudziądz przegrała we Francji 1:3

(marz)
(przy serwisie) zdobył dla Olimpii/Unii punkt w meczu 3. rundy ETTU Cup
(przy serwisie) zdobył dla Olimpii/Unii punkt w meczu 3. rundy ETTU Cup Maryla rzeszut
Faworytami byli gospodarze. Nie było sensacji. Drużyna Vaillante Sports Angers pokonała grudziądzan, a honorowy punkt zdobył Mateusz Gołębiowski!

VAILLANTE SPORTS - OLIMPIA/UNIA 3:1
VAILLANTE: Gionis 2, Martinez
OLIMPIA/UNIA: Gołębiowski

Wyniki: Gionis - Li Bochao 3:0 (3,5,4), Martinez - Such 3:0 (7,11,12), Simoncik - Gołębiowski 1:3 (5,-9,-8,-5), Gionis - Such 3:1 (-7,3,5,11).

To Francuzi awansowali do czołowej "ósemki" turnieju. Nie udało się grudziądzanom pokonać wyżej notowanej drużyny Vaillante Sports. Grek w drużynie francuskiej - Gionis Panagiotis (41. miejsce w światowym rankingu) był głównym autorem zwycięstwa gospodarzy.

Przeczytaj także: Historyczny mecz Olimpii/Unii: w 3. rundzie ETTU Cup we Francji

Li Bochao w 1. partii meczu nie był w stanie stawić mu czoła. W drugim pojedynku Bartosz Such toczył wyrównany bój z Michelem Martinezem, ale dwa ostatnie sety na przewagi wygrał jednak Francuz. Jedyny punkt dla Olimpii/Unii wywalczył Mateusz Gołębiowski, pokonując znacznie wyżej notowanego od siebie w rankingu światowym (o około 100 miejsc!) Josefa Simoncika (116. lokata na świecie).

Konfrontacja liderów obu drużyn była najciekawszym pojedynkiem meczu. Such próbował jeszcze wygrać 4. set, by zachować szanse na wygranie partii, ale poległ na przewagi. I tak Olimpia/Unia Grudziądz zanotowała historyczny wyczyn: grała po raz pierwszy w 3. rundie ETTU Cup.